03.03.2016 14:43

Mark Tremonti zaprezentował fragmenty 3. solowego albumu

Już wkrótce światło dzienne ujrzy nowe wydawnictwo gitarzysty. Czego należy się spodziewać po tym krążku?

Mark Tremonti zaprezentował fragmenty 3. solowego albumu
foto: Stuart Sevastos, CC-BY-2.0

Muzyk ma pełne ręce roboty, bowiem jeszcze w 2015 roku przyznał, że cały czas tworzy materiał na nadchodzący krążek Alter Bridge, a w styczniu 2016 roku zespół wszedł do studia, by nagrać następcę „Fortress”. Napięty grafik pozwolił mu jednak znaleźć czas, by wydać kolejny solowy album.

„Dust” ukaże się 29 kwietnia 2016 roku. W nagraniach brali udział oprócz Tremontiego, Eric Friedman, Wolfgang Van Halen i Garrett Whitlock, zaś za produkcję jest odpowiedzialny Michael ElvisBaskette.

Materiał na nowy krążek powstał w czasie sesji nagraniowej „Cauterize”, przez co stylistycznie nadchodzący album będzie podobny do swojego poprzednika:

"

Weszliśmy do studia w celu nagrania dwudziestu utworów, a gdy nadszedł czas, by je wydać nie chciałem opublikować płyty z 13 numerami i 7 kawałkami na stronie B. Dążyłem do tego, by te wszystkie kompozycje postrzegać jako powstałe z myślą o krążku, bo żaden z numerów nie jest odrzutem. Postanowiliśmy stworzyć dwa dynamiczne albumy po dziesięć utworów. Jeśli były dwa wolniejsze kawałki, jeden trafiłby na pierwszy album, drugi na kolejną płytę.  "

Posłuchajcie fragmentu numeru „The Cage”, który znajdzie się na nadchodzącym wydawnictwie Tremontiego:

Sprawdźcie również, jak prezentuje się część utworu Catching Fire”:

Jakie jeszcze kompozycje znajdą się na tym wydawnictwie?

Tracklista:

  1. My Last Mistake
  2. The Cage
  3. Once Dead
  4. Dust
  5. Betray Me
  6. Tore My Heart Out
  7. Catching Fire
  8. Never Wrong
  9. Rising Storm
  10. Unable To See

Tak będzie prezentować się okładka płyty:

foto: materiały prasowe

Album można już zamawiać w przedsprzedaży. Fani mogą sobie sprawić płytę z podpisem Tremontiego, teksty utworów napisane przez muzyka, jak również koszulki czy bluzy.

W maju 2016 natomiast ruszy europejska trasa koncertowa, w ramach której muzycy odwiedzą m.in. Niemcy, Austrię, Francję czy Holandię.

Wyczekujecie solowej płyty Marka Tremontiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Mark Tremonti