06.08.2019 15:16

Marka Supreme wypuszcza linię ubrań inspirowaną The Smiths

Na Instagramie marki Supreme pojawiła się informacja o tym, że najnowsza kolekcja będzie inspirowana zespołem The Smiths.

The Smiths
fot. EVGENIY ASLOMOV/TREND SPB/EAST NEWS

Kolekcje ubrań, które są inspirowane rockowymi lub grunge'owymi zespołami są teraz bardzo popularne. Okazuje się bowiem, że projektanci mody lubią czerpać pomysły od muzyków. W 2016 roku męska kolekcja Saint Laurent była zainspirowana imagem Kurta Cobaina. Artysta negował wszystkie trendy, które panowały w latach 90., co można było zauważyć gołym okiem. Teraz przyszła pora na The Smiths.

Supreme stworzył kolekcję ubrań inspirowaną The Smiths

W sklepach jest pełno koszulek z wizerunkami naszych ulubionych zespołów. Niemal w każdym sklepie dostępne są t-shirty z logo Guns N' Roses, Pink Floyd, Led Zeppelin czy The Rolling Stones. Projektanci wzięli sobie na warsztat The Smiths. Brytyjski zespół był jednym z największych przedstawicieli alternatywnego rocka. Kapela wywarła ogromny wpływ na późniejsze gatunki i podgatunki muzyczne.

Morrissey
Morrissey
Przeczytaj także Morrissey twierdzi, że nie może być rasistą, bo "każdy z nas w końcu wybiera swoich"

Marka Supreme pokazała pierwszą rzecz z nadchodzącej kolekcji. Na odwrocie dżinsowej kurtki znajduje się zdjęcie amerykańskiego żołnierza podczas wojny w Wietnamie. Nad jego wizerunkiem widnieją słowa "Supreme is Love". Zdjęcie na kurtce to okładka albumu The Smiths z 1985 roku "Meat Is Murder".

To jednak nie pierwszy raz, kiedy marka Supreme wykorzystuje wizerunek The Smiths w swoich kolekcjach. W 2016 roku zaprezentowano ubrania, na których widniał Morrissey. Jak się później okazało, frontman zespołu nie był z tego do końca zadowolony. Ciekawe, czy teraz będzie...

Zobacz także: W filmie „Ant-Man & The Wasp” znalazły się nawiązania do Morrisseya

Tagi: Rock News Morrissey The Smiths