07.06.2018 13:32

Martensy dla fanów post-punku. Jak wyglądają buty z okładkami płyt Joy Division i New Order?

Dr. Martens postanowił zaprezentować buty, które spodobają się wielu melomanom zakochanym w muzyce Brytyjczyków.

Martensy dla fanów post-punku. Jak wyglądają buty z okładkami płyt Joy Division i New Order?
foto: Retna/Photoshot/REPORTER/East News; materiały prasowe

Moda na Martensy rozpowszechniła się pod koniec lat 70. dzięki punkom, którzy zakochali się w tych butach. Siłą rzeczy kolejni przedstawiciele takich subkultur, jak goci czy post-punkowcy również sięgali po buty marki Dr. Martens. Powstało również sporo innych firm wzorujących się na tych butach, ale szanujący siebie przedstawiciel undergroundu nosił oryginalne Martensy.

Teraz fani Joy Division i New Order będą mogli pokazać wszystkim, że są fanami tych kapel nie tylko nosząc koszulki z okładkami płyt, ale również odpowiednie buty. Co powiecie na Martensy z grafiką z kultowej płyty „Unknown Pleasures” Joy Division?

Jak widać projektanci zdecydowali się na wtłoczenia w skórze w taki sposób, by odwzorować okładkę stworzoną przez Petera Saville'a. Dr. Martens ma również coś dla fanów mniej mrocznej odsłony muzyków Joy Division - New Order.

Martensy z okładkami płyt New Order

Zobaczcie, jak prezentują się buty z okładkami płyt „Technique” z 1989 oraz słynnymi kwiatkami z albumu „Power, Corruption & Lies” z 1983.

Aż trudno się zdecydować, które buty wybrać. Martensy zakupicie na stronie Dr. Martens za 160 dolarów.

Muzyka i moda

Wbrew pozorom muzyka ma wiele wspólnego z modą - w końcu niejedna gwiazda ma swój niepowtarzalny styl ubioru, który nie można pomylić z żadnych innym. Co więcej muzycy łączą często siły z firmami odzieżowymi i tym sposobem mamy kolekcję Vans z Metallicą czy Converse z linią ubrań i butów zainspirowanych Sex Pistols.

Ciekawostką są również buty Converse z wbudowanym efektem Wah-Wah - ten model to zdecydowanie najbardziej rock'n'rollowy but jaki kiedykolwiek powstał.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Joy Division New Order