01.09.2017 12:38

Mashup „One” Metalliki i „I Will Survive” Glorii Gaynor

To nie miało się prawa udać, a jednak pasuje doskonale. Jak wypadłby James Hetfield w roli króla disco?

Mashup „One” Metalliki i „I Will Survive” Glorii Gaynor
foto: ASLAN/GINIES/SIPA/EAST NEWS, Robb Cohen/Invision/AP/Fotolink

Trudno znaleźć utwory, które mają ze sobą mniej wspólnego niż „One” Metalliki i „I Will Survive” Glorii Gaynor. Pierwszy to dołująca metalowa ballada, której bohaterem jest pragnący rychłej śmierci, sparaliżowany żołnierz. Drugi to ponadczasowy dyskotekowy przebój, wyrażający wewnętrzną siłę kobiety. Co się stanie, gdy te dwa słynne numery połączymy w jeden?

Youtuber z kanału YepImTheToaster stworzył niesamowity mashup posępnego hitu Mety i parkietowego wymiatacza boskiej Glorii. Do radosnej muzyki z „I Will Survive” dodał wokal Jamesa Hetfielda z „One”. Efekt jest bardzo dziwny, ale trzeba przyznać, że wszystko do siebie świetnie pasuje. Posłuchajcie Jamesa w wersji disco: 

W internecie znaleźć można mnóstwo świetnych mashupów, w których klasyczne numery rockowe zostały połączone z piosenkami z zupełnie innych muzycznych światów. Utwory Metalliki były już miksowane między innymi z „Macareną” oraz kawałkami Chrisa Browna, Rihanny i… Megadeth. Ciekawie brzmią też połączenia AC/DC i Bee Gees, The Cure z Gorillaz i Iron Maiden z Depeche Mode.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele James Hetfield