22.10.2018 14:18

Massive Attack wyda płytę "Mezzanine" w formie sprayu

Zespół postanowił uczcić 20-lecie swojego albumu w bardzo, ale to bardzo nietypowy sposób - zmieniając muzykę w DNA i udostępniając ją w formie sprayu.

Massive Attack wyda płytę "Mezzanine" w formie sprayu
foto: Retna/Photoshot/REPORTER

Album "Mezzanine" ujrzał światło dzienne 20 kwietnia 1998 roku i od tamtej pory został uznany za jeden z najlepszych krążków w historii muzyki (znalazł się na liście 500 albumów wszech czasów Rolling Stone'a). Jego twórcy, czyli zespół Massive Attack, postaenowili w niecodzienny sposób świętować urodziny projektu. Mianowicie jeszcze w kwietniu 2018 roku formacja zakodowała dźwięki w sekwencję DNA, co wytłumaczył doktor Robert Grass na oficjalnym Facebooku grupy. 

Zakodowana w DNA muzyka została przerobiona na farbę, którą następnie zamknięto w puszkach. Każdy pojedynczy spray zawiera około "miliona albumów", zaś same farby będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej. Podobno albumu będzie można nawet posłuchać, pod warunkiem, że utwory przerobimy na pliki dźwiękowe. Nie pytajcie nas w jaki sposób to zrobić. Być może zespół podzieli się tymi informacjami w najbliższej przyszłości. 

Album Massive Attack sprzedawany jako spray

Lider zespołu, Robert Del Naja, podzielił się na Instagramie serią zdjęć, na których pokazał zdjęcia nowego projektu. Na jednym z nich widzimy, że maluje sprayem płytę winylową. Być może właśnie w taki sposób będziemy mogli posłuchać zremasterowanej wersji "Mezzanine" autorstwa Massive Attack? 

To właśnie z albumu "Mezzanine" pochodzi utwór "Teardrop", który mieliśmy okazję usłyszeć w "Doktorze Housie":

Massive Attack w Polsce w 2018 roku

Massive Attack wystąpił na Open’er Festival 2018 w Kosakowie. Pojawili się jako gwiazdy wieczoru i w trakcie koncertu członkowie zespołu podzielili się swoją opinią dotyczącą sytuacji w polskiej polityce. Zobaczcie naszą galerię z występu Massive Attack.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Massive Attack