31.08.2017 15:26

„Master Of Puppets” Metalliki zagrany na gitarofortepianie

Pamiętacie niebieskobrodego Izraelczyka, który zrobił z fortepianu gitarę, by grać solówki Slasha? Teraz wziął się za Metallikę.

„Master Of Puppets” Metalliki zagrany na gitarofortepianie
foto: kadr z wideo

Ron Minis to multiinstrumentalista z Tel Awiwu. Zajmuje się najróżniejszymi gatunkami muzycznymi – od metalu, przez punk, po jazz i awangardę. Zna się też na majsterkowaniu, co wykorzystuje do tworzenia niezwykłych hybryd instrumentów. By móc grać solówki Guns N’ Roses, połączył… gitarę z fortepianem.

W ten sposób powstało Slash Piano. Na pierwszy rzut oka przypomina zwyczajny fortepian, z tą różnicą, że Ron podłącza go do wzmacniacza gitarowego. Izraelczyk dodał bowiem do instrumentu elektroniczny osprzęt. W efekcie, po uderzeniu w fortepianową klawiaturę słychać dźwięki, które idealnie imitują te wydobywane za sprawą elektrycznej gitary.

Instrument zachwycił internautów, którzy zachęcili Minisa do zagrania na nim utworów innych wykonawców. Muzyk podjął wyzwanie i przedstawił fortepianowo-gitarową wersję „Master Of Puppets”, kultowego numeru z identycznie zatytułowanej płyty Metalliki z 1986. Posłuchajcie, jak brzmi solówka z tego kawałka wykonana na klawiaturze:

„Master” to jeden z najsłynniejszych utworów w dyskografii zespołu Jamesa Hetfielda. Nie dziwi więc, że doczekał się wielu coverów. Pomysłowi youtuberzy grali go między innymi na banjo i w stylu albumu „St. Anger”, a także zrobili z niego mashup z funkową piosenką Herbiego Hancocka. Posłuchajcie też jego perkusyjnej partii w wykonaniu 6-letniego następcy Larsa Ulricha. Prawdziwi fani tego ikonicznego utworu na pewno zaopatrzą się w reedycję typu „na bogato” albumu „Master Of Puppets”, która ukaże się pod koniec 2017.

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele