08.01.2018 16:20

„Master Of Puppets” Metalliki zagrany pacynkami na basie

Kolejne dzieło youtubera, który wszystko bierze dosłownie. Davie503 okazał się prawdziwym władcą lalek.

„Master Of Puppets” Metalliki zagrany pacynkami na basie
foto: kadr z wideo

Na YouTube nie brakuje muzycznych youtuberów, nagrywających własne wersje znanych utworów. Oglądając niektórych, można pomyśleć, że jest ich o wiele za dużo… Jeśli zabłądzimy w internetach w dżungli naprawdę złych coverów, uratuje nas Davie504najbardziej oryginalny muzyczny youtuber.

Specjalnością Daviego są bardzo niecodzienne wykonania wielkich hitów słynnych wykonawców. Jego popisowy numer to granie kawałków słynnych zespołów w sposób nawiązujący do ich nazwy bądź tytułów ich utworów. I tak, muzyk wykonywał już utwory Toola z użyciem narzędzi i numery Guns N’ Roses pistoletem i różą. „All The Small Things” Blink-182 wykonał na małych instrumentach, „Under The Bridge” Red Hot Chili Peppers pod mostem, a także piosenki The Doors grane na drzwiach.

Pomysły na nowe filmiki Daviemu podsuwają internauci w komentarzach pod filmikami. Swoje propozycje zawsze rozpoczynają formułą „Very impressive, but can you play…” (Bardzo imponujące, ale czy możesz zagrać...). Ostatnio ktoś zaproponował „Master Of Puppets” zagrane lalkami (puppets). Youtuber skwapliwie z pomysłu skorzystał i zagrał słynny utwór Metalliki na basie z użyciem… pacynek na palce. Zobaczcie sami, jak mu to wyszło.

Aż chce się powiedzieć „very impressive”, ale… Najbardziej niesamowity cover „Mastera” w ostatnich miesiącach przygotował nastoletni Polak, Marcin Patrzałek, który zagrał utwór w ognistym stylu flamenco.

Metallica w ramach europejskiej części trasy World Wired promującej nowy album „Hardwired… To Self-Destruct” zagra w Polsce. Będziemy mogli zobaczyć Metallicę 28 kwietnia 2018 roku na TAURON Arenie w Krakowie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Metallica Duperele