04.05.2016 08:48

„Master of Puppets” na banjo

Rob Scallon przygotował wyjątkowo nietypową wersję legendarnego kawałka Metalliki. Jak brzmi zagrany na... banjo?

„Master of Puppets” na banjo
foto: kadr z wideo

Czekacie na nową płytę Metalliki czy już Wam się znudziło? Niezależnie od nastawienia mamy dla Was nowy pomysł na urozmaicenie sobie czasu w oczekiwaniu na następcę „Death Magnetic”. Jeden z naszych ulubionych, rockowych YouTuberów przygotował na maj 2016 roku specjalną akcję związaną z grupą Jamesa Hetfielda i Larsa Ulricha.

Rob Scallon ogłosił ten miesiąc ponownie „May-tallicą” i zapowiedział, że co tydzień będzie prezentował nowy cover twórców „Master of Puppets”. Sądząc po pierwszym udostępnionym utworze - jest na co czekać. YouTuber zaczął z grubej rury i od razu zabrał się za jeden z najsłynniejszych numerów Metalliki. W jakiej wersji trzeba go było zaprezentować, aby było to jeszcze w stanie zrobić wrażenie?

Scallon wykorzystał do swojego coveru przede wszystkim banjo, udowadniając tym samym kolejny raz, że dobry kawałek obroni się w wykonaniu na dowolnym instrumencie. W swojskim klimacie amerykańskiej wsi towarzyszy mu wiolonczela, a na potrzeby solówki gitarowej pojawia się dodatkowo jeszcze jeden niespodziewany instrument... ale o tym już musicie przekonać się sami.

Utworu „Master of Puppets” zagranego na banjo posłuchacie poniżej:

Gdy już sprawdzicie pełną wersję i przekonacie się na własne uszy, w jaki sposób została wykonana solówka, możecie również zobaczyć pozostałe ujęcia, w których została zarejestrowana:

Jakie będą kolejne pomysły Roba Scallona? Tego dowiemy się już wkrótce. Tymczasem sprawdźcie jak brzmiał na banjo „Enter Sandman”. Możecie też posłuchać „Master of Puppets” w wersji funkowej, zagranego przez 6-letniego perkusistę oraz... brzmiącego jakby powstał z myślą o płycie „St. Anger”.

Jak Wam się podoba „Master of Puppets” zagrany na banjo?

Jakub Gańko
Tagi: Metallica Duperele Rob Scallon