15.09.2020 13:03

Mastodon, były gitarzysta Megadeth i inne gwiazdy stworzyły metalowy cover Fleetwood Mac [WIDEO]

Członkowie Mastodona, Baroness, Lucifera i Cave In oraz Marty Friedman (ex-Megadeth) stworzyli specjalny, międzynarodowy cover klasyku od Fleetwood Mac. Posłuchajcie "You Make Loving Fun" w wersji metalowej.

Mastodon, były gitarzysta Megadeth i inne gwiazdy stworzyły metalowy cover Fleetwood Mac [WIDEO]
foto: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

Członkowie Mastodona, Lucifera czy Baroness wzięli na warsztat przebój Fleetwood Mac "You Make Loving Fun" z 1977 roku i stworzyli z niego metalowego walca. Wszystko odbyło się w ramach serii Two Minutes to Late Night. 

Mastodon i inni stworzyli metalowy cover Fleetwood Mac

Gwiazdorski line-up coveru tworzyli: były gitarzysta Megadeth Marty Friedman, Bill Kelliher z Mastodona, Johanna Sadonis i Nicke Andersson z Lucifera (Andersson występował również z Entombed oraz The Hellacopters), basista Nick Jost z Baroness, frontman Cave In/Mutoid Man Stephen Brodsky oraz twórcy Two Minutes to Late Night, Gwarsenio Hall i Hard Melissa.

James Hetfield
James Hetfield
Przeczytaj także James Hetfield w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". "Podobne jak rower do tira"

Efekt ich współpracy znajdziecie poniżej:

W opisie możemy natomiast przeczytać, że grupa stworzyła cover "ulubionego kawałka Fleetwood Mac waszych matek, ale też i nasz". Nagranie jest też międzynarodowe, ponieważ Marty Friedman mieszka w Japonii, Johanna i Nicke w Szwecji, a reszta w USA.

Samo Two Minutes to Late Night jest natomiast "jedynym na świecie metalowym talk-show", a wcześniej stworzyli już covery Billy'ego Idola, czy Rage Against The Machine. 

Premiery płyt: wrzesień 2020
Premiery płyt: wrzesień 2020
Przeczytaj także Premiery płyt metalowych i rockowych: wrzesień 2020. Na jakie albumy czekamy?
Tagi: Rock News Mastodon