22.06.2015 09:42

Mastodon i psychodeliczny koci trip

Koty można znaleźć prawie wszędzie, wraz z nowym teledyskiem metalowców z Atlanty również w psychodelicznych wizjach i pozaziemskich światach. Zobaczcie teledysk do „Asleep In The Deep”.

Mastodon i psychodeliczny koci trip
foto: kadr z wideo

Mastodon stworzył nowy klip do singla z płyty „Once More 'Round The Sun” z 2014 roku przy współpracy z artystą o pseudonimie Skinner. On również był odpowiedzialny za okładkę ostatniego albumu grupy. Gotowi na trip, w którym domowy futrzak trafia do legowiska gigantycznej ropuchy? Wszelkie środki, które mogłyby jedynie pogłębić stan odrealnienia radzimy odstawić na bok.

Przy teledysku pomagali również Video Rahim, jako reżyser i Shane Morton w roli specjalisty od efektów specjalnych. Skinner, tak mówił o klipie, który musiałby być prawdziwym objawieniem w czasach hipisowskich:

"

Koncept zrodził się z mojej ciekawości tego co przykładowy kot tak naprawdę robi w nocy, wtedy kiedy wszyscy śpią. Tym zwierzętom przypisywane są tajemnicze mity, pomyślałem, że fajnie by było je zgłębić. Zdecydowałem się stworzyć mit bohaterski na wzór tych, o których pisał Joseph Campbell i dodać do tego trochę psychodelii Jodorowsky'ego. Jestem bardziej niż zadowolony z tego, co udało się uzyskać. "

Przed premierą teledysku muzycy Mastodon opublikowali zdjęcia z puszystymi futrzakami, które posłużyły im za instrumenty. W końcu miłość nie jedno ma imię i można ją okazywać na różne sposoby, np. tak: 

mastodon
mastodon2

Z płyty „Once More 'Round The Sun” mogliśmy wcześniej zobaczyć jeszcze obrazek m.in. do „The Motherload”. Od czasu premiery wydawnictwa muzycy prężnie okazywali swoje zamiłowanie do serialu „Gra o Tron” występując w jednym z odcinków, jak i przedstawiając swoją wersję muzyki z telewizyjnej produkcji. Krążek promowała również odzież w postaci legginsów.

Jak Wam się podoba koci trip w „Asleep In The Deep”?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Mastodon