19.01.2015 12:14

Mastodon nagrywa hawajską płytę?

Wokalista i gitarzysta zespołu, Brent Hinds, uchylił rąbka tajemnicy o planach kapeli na Instagramie. Podejrzyjcie co robi muzyk z pewnym hawajskim instrumentem...

Mastodon nagrywa hawajską płytę?
foto: Byron Purvis / AdMedia / Capital Pictures / EAST NEWS

Brent Hinds umieścił w serwisie Instagram zdjęcie, na którym gra na elektrycznej gitarze hawajskiej (ang. pedal steel guitar). Pod fotką widnieje opis:

"

Zabieramy się do pracy nad naprawdę świetnym kawałkiem Mastodona. Pierwszy raz gram na mojej 13-strunowej elektrycznej gitarze hawajskiej, którą dostałem od @robertrandolf. "

mastodon insta

Robert Randolph jest wirtuozem pionowej elektrycznej gitary hawajskiej. Instrument ten jest podstawowym elementem afroamerykańskiej muzyki religijnej, znanej jako „święta stal”. Jej brzmienie możecie kojarzyć też z kawałków B.B. Kinga, Erica Claptona i Dave’a Matthewsa.

Co z tą płytą?

Muzycy są bardzo pracowici. Ostatni album zespołu Mastodon, „Once More 'Round the Sun”, ukazał się 23 czerwca 2014 roku, a już pojawiają się wiadomości o następnym. W pierwszym tygodniu od ukazania się w Stanach Zjednoczonych, krążek sprzedał się w 34 tysiącach egzemplarzy, co uplasowało go na 6. miejscu listy The Billboard 200. W jednym z wywiadów dotyczących wydania szóstej studyjnej płyty grupy, perkusista, Brann Dailor, powiedział, że zespół chciałby wydać towarzyszącą jej EP-kę, gdzie znajdą się utwory, które nie zmieściły się na „Once More 'Round the Sun”.

"

Myśleliśmy nad tym, czy nie wydać kolekcji wolniejszych piosenek, bardziej nastrojowego materiału. Chcielibyśmy żeby ludzie wiedzieli, że to jest coś, czego mogą posłuchać siedząc w zimie przy kominku. Zima będzie wtedy cieplejsza. "

Która to będzie zima, co to za „hawajski” kawałek i kiedy w ogóle możemy się spodziewać jakiegokolwiek materiału zespołu Mastodon? Możecie być pewni, że będziemy śledzić poczynania muzyków!

Magda Słomka
Tagi: Rock News Mastodon