20.04.2018 14:31

Mastodon przemówi przed senatem USA w sprawie modernizacji aktu o muzyce

Brann Dailor i Bill Kelliher z Mastodona wystąpią przed senatem USA w sprawie modernizacji aktu o muzyce. Artyści chcą przedstawić politykom swoją perspektywę.

Mastodon Grammy 2017
foto: MediaPunch/face to face/REPORTER

Perkusisa/wokalista Brann Dailor i gitarzysta Bill Kelliher znajdują się wśród muzyków, którzy wypowiedzą się na temat Music Modernization Act, który ostatnio został zatwierdzony przez Izbę Komisji, a teraz czeka na odpowiednią ilość głosów w Senacie. Ustawa ma na celu unowocześnienie wielu spraw dotyczących praw autorskich do muzyki, licencjonowania, wysokości tantiem itp.

Wśród zaproponowanych zmian znajdują się zmiany w kompensacji za licencjonowanie materiałów i stworzenie bazy danych, którą będą nadzorowali wydawcy oraz kompozytorzy. Będą mogli w ten sposób wiedzieć wszystko na temat tego, co się dzieje z ich utworami po ich wydaniu, jednocześnie zapewniając sobie legalne dochody z tego tytułu i kontrolować, czy ktoś nie łamie praw autorskich.

Mastodon kontra senat USA

Wspomnieni Dailor i Kelliher przemówią przed senatem USA. Artyści wesprą inicjatywę i postarają się wytłumaczyć politykom, w jaki sposób ustawa zmieni życie ludzi pracujących w branży muzycznej, którzy być może nie otrzymują należytych pieniędzy za swoją prace:

"

Jesteśmy w Waszyngtonie, przemawiając do wielu członów Kongresu i Senatu, aby zatwierdzili modernizację ustawy o muzyce, która wyrówna pole gry dla kompozytorów, tekściarzy, artystów, którzy już nie tworzą, producentów, inżynierów i innych pracowników studyjnych. Reforma powinna zostać wprowadzona już dawno i zdecydowanie jest potrzebna, by zapewnić nam godną kompensację za naszą pracę. "

W spotkaniach na szczycie uczestniczyć będą również osoby związane z zarządem Grammy, które również chcą zmian w tym, jak wygląda praca artystów. Dyskografię Mastodona zamyka wydany w 2017 roku album „Emperor of Sand”.

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Mastodon