30.08.2016 11:40

Mastodon wejdzie do studia jesienią 2016

Nowy materiał od kapeli zbliża się wielkimi krokami, bo muzycy planują w najbliższym czasie wejść do studia nagraniowego.

Mastodon wejdzie do studia jesienią 2016
foto: Radek Zawadzki / Antyradio.pl

W końcu nadszedł czas na nagrywanie następcy płyty „Once More 'Round the Sun” z 2014 roku. Prawdopodobnie będzie to dwupłytowe wydawnictwo i znajdzie się na nim materiał, który wcześniej miał pojawić się na EP-ce z niewydanymi utworami z sesji do albumu z 2014 roku.

Kiedy zatem należy spodziewać się nowego materiału? Gitarzysta Mastodonu Bill Kelliher zdradził, że kapela chce wejść w końcu do studia jesienią 2016:

"

Za 11 utworami, które dotychczas nagraliśmy, odpowiedzialny jest Brann Dailor i ja - mieszkamy w pobliżu, razem dorastaliśmy i razem tworzymy. Gdy wracamy do domu zabieramy się za poprawki tego, co zaczęliśmy, ale jesteśmy na czołowej pozycji. Tak jak mówię, mamy 11 czy 12 solidnych pomysłów, całe utwory z wokalem i z całą reszta. Obecnie mamy w planach rozpoczęcie nagrań w październiku, listopadzie 2016. "

Jak na razie nie wiadomo dokładnie, w jakim muzycznym kierunku zmierzają muzycy, choć jeszcze wcześniej Brent Hinds zdradził co nieco na temat nadchodzącego materiału, który będzie stanowić część dwupłytowego wydania:

"

Pierwszą część albumu skomponowałem i nagrałem razem z Brannem Dailorem i Troyem Sandersem jeszcze w trakcie sesji nagraniowych „Once More 'Round the Sun”. Nazywa się „Cold Dark Place” i opowiada o paskudnym rozstaniu, którego doświadczyłem. To całkiem mroczna, piękna, melancholijna i nieco przerażająca muzyka, która jednocześnie brzmi trochę jak Bee Gees "

Czego natomiast należy się spodziewać po drugim krążku kapeli? Sam Hinds nie jest wtajemniczony w proces tworzenia tego materiału:

"

Reszta zespołu tworzy inny album, którego jeszcze nawet nie słyszałem, więc nie mogę nic powiedzieć na temat jego brzmienia. Ale dodam od siebie jakieś pokręcone motywy tu i tam. "

Jak widać pomysłów kapeli nie brakuje i warto zatem bacznie obserwować zespół, bo zapewne już niebawem zaprezentuje jakimś nowy materiał ze studia nagraniowego.

Czekacie na nowy album od grupy Mastodon?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Mastodon