20.01.2016 16:50

Mastodon z „Białym Wędrowcem” na winylu

Amerykańska kapela zamierza wydać limitowane wydawnictwo dla swoich fanów. Co to za muzyczna niespodzianka?

Mastodon z „Białym Wędrowcem” na winylu
foto: Byron Purvis / AdMedia / Capital Pictures / EAST NEWS

W 2015 roku zespół stworzył utwór inspirowany serialem „Gra o Tron”. Kapela długo ukrywała to w tajemnicy i dopiero tydzień przed ukazaniem się składanki „Catch the Throne, Vol. II” Mastodon zdradził, że ich najnowszy utwór „White Walker” ukaże się na tym wydawnictwie. Na kompilacji pojawiły się również kompozycje Killswitch Engage czy Anthrax.

Teraz zespół zapowiedział, że 19 lutego 2016 roku pojawi się 12-calowy winyl z tym właśnie numerem. Na stronie A pojawi się oryginał ze składanki „Catch the Throne, Vol. II”. Natomiast na stronie B znajdzie się wersja a cappella „White Walker”, którą nagrał Brann Dailor - oddany fan serialu. Kawałek został zarejestrowany iPhonem w kuchni w momencie, gdy muzyk wpadł na pomysł na ten utwór.

19 stycznia 2016 roku ruszyła przedsprzedaż krążka, który jest dostępny w ograniczonej liczbie. Na winylu ukaże się grafika, której autorem jest Richey Beckett. Twórca zainspirował się oczywiście serialem.

Obejrzyjcie, jak będzie się prezentować ten krążek:

foto: store.warnermusic.com
foto: store.warnermusic.com

Posłuchajcie również, jak brzmi „White Walker”:

31 maja 2015 roku muzycy Mastodona zagrali w odcinku 5. sezonu serialu „Gra o Tron”. Epizod był nagrywany w Belfaście w Irlandii Północnej i nosił tytuł „Hardhome”. Artyści wcielili się w bohaterów, zwanych „dzikimi”. Są to zmarli, którzy zostali przywróceni do życia przez Białych Wędrowców.

Artyści byli zachwyceni możliwością zagrania w obrazie i udostępniając zdjęcia z planu filmowego, wyrazili swoje zadowolenie:

"

Tak, to my byliśmy tego wieczoru w „Grze o Tron”. To było niesamowite doświadczenie. Dziękujemy Danowi Weissowi, obsadzie, zespołowi oraz wszystkim tym, którzy byli w to zaangażowani. "

Sprawicie sobie limitowane wydawnictwo od Mastodona?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Mastodon