16.01.2017 13:48

Matka Stevena Adlera: Prawie poślizgnęłam się na jego zębach

Matka perkusisty Guns N' Roses szykuje się do wydania książki o swoim słynnym synu. Nie zabraknie w niej szokujących fragmentów...

Matka Stevena Adlera: Prawie poślizgnęłam się na jego zębach
foto: CFI / Splash News / East News

Każdy, nawet średnio zorientowany w temacie miłośnik rocka doskonale wie, że grupa Axla Rose'a nie należała do najspokojniejszych ani najgrzeczniejszych. W latach osiemdziesiątych wręcz otwarcie mówiło się, że to najniebezpieczniejszy zespół na ziemi. Dziś już jest z pewnością inaczej - pomimo powrotu części oryginalnego składu - jednak powrót do przeszłości zafunduje nam rodzicielka jednego z muzyków.

„Sweet Child Of Mine: How I Lost My Son to Guns N' Roses” to długo oczekiwana publikacja pióra Deanny Adler, która ma nam ukazać muzyka z zupełnie nowej, matczynej perspektywy. Możemy sobie tylko wyobrażać, w jak straszne przeżycia musiało obfitować przyglądanie się, jak jej syn staje się nie tylko gigantem rocka, lecz także uzależnionym od heroiny wrakiem człowieka.

Pewien przedsmak tych horrorów daje udostępniony fragment książki:

"

Moje najgorsze obawy eksplodowały, gdy znalazłam Stevena na podłodze na środku łazienki, nagiego, powyginanego w niemożliwe sposoby. Był przemoczony w kałuży krwi i śluzu. Jego twarz była poobijana do tego stopnia, że ledwo go poznawałam. Jego usta i podbródek były całkowicie zapadnięte. "

Z pewnością nie jest to widok, do którego przywykła każda matka... Ale jeśli twój syn gra w Guns N' Roses, to powinno się być gotowym i na takie historie. Niestety, to jeszcze nie koniec - opowieść ma ciąg dalszy...

"

Chciałam podejść do mojego syna i prawie poślizgnęłam się na jakichś kamykach rozsypanych po podłodze. Wtedy dopiero zdałam sobie sprawę, że to były zęby Stevena. Upadłam na kolana i wybuchłam histerycznym płaczem. Wówczas usłyszałam jęk: „Mamo”... "

To zapewne nie jedyna scena jak z koszmaru, z która musiała mierzyć się Deanna Adler. Niestety, w parze z coraz większym sukcesem i sławą, jej syn musiał mierzyć się z coraz większym uzależnieniem, które przyczyniło się do wyrzucenia go z szeregów zespołu i rozpadu małżeństwa, zrujnowało finansowo i przyprawiło o dwa zawały serca. W obliczu tych problemów Adler wielokrotnie próbował również popełnić samobójstwo.

Na szczęście cały czas była przy nim matka, która teraz ma nadzieje pomóc również innym, inspirując ich do działania i pokazując, na czym polega pełne poświęcenie najbliższej rodzinie. Książka Deanny Adler ukaże się 24 stycznia 2017 roku. Wcześniej mogliśmy się już zapoznać z autobiografią samego muzyka pt. „My Appetite for Destruction: Sex, and Drugs, and Guns N' Roses”.

Oto nagrania, którymi kilka lat temu matka Stevena Adlera zapowiadała swoją publikację:

Niestety, perkusisty najsłynniejszego wcielenia Guns N' Roses nie będziemy mieli okazji zobaczyć na stadionie Energa Gdańsk 20 czerwca 2017 roku. Muzyk dołączył do składu jedynie gościnnie. Możemy za to poczytać więcej niesamowitych historii o Slashu i Axlu Rosie, które znalazły się wcześniej w książce „Last of the Giants: The True Story of Guns N' Roses”.

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Guns N Roses