Matt Heafy i Isahn z Emperor zrobili blackmetalowy album. Będzie w całości po japońsku

01.09.2021 15:06
Matt Heafy i Isahn z Emperor zrobili blackmetalowy album. Będzie w całości po japońsku Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Liderzy Trivium i Emperora nareszcie zakończyli prace nad debiutanckim albumem ich zespołu Ibaraki. Premiera jest planowana na 2022 rok, a gościnnie ma się na nim pojawić m.in. Nergal.

Heafy i Isahn grają black metal

Matt Heafy z Trivium i Isahn z Emperora nareszcie skończyli prace nad debiutanckim albumem zespołu Ibaraki. Wokalista Trivium wyjaśnił w rozmowie z The Jasta Show, że cały krążek to black metal po japońsku, a gościnnie pojawi się na nim m.in. Nergal z Behemotha. Trve cvlt. 

Polecamy

Heafy zdradził, że tworzenie tego krążka zajęło panom jakieś 11 lat, a premiera jest planowana na przyszły rok:

Zespół nazywał się Mrityu, co oznacza życie i śmierć, tak jak wąż ouroboros, jak japońskie Enso. To połączenie życia i śmierci. Nie miałem za bardzo pomysłu o czym pisać, dlatego gadałem z Isahnem o skandynawskiej mitologii, nordyckich legendach. Chciałem śpiewać o Thorze i Jormungandrze, uwielbiam te opowieści.

Polecamy

Zdradził również, co stało za decyzją o zmianie nazwy zespołu z Mrityu na Ibaraki i o śpiewaniu po japońsku:

Któregoś razu powiedział mi: "No tak, ale Matt - to już było zrobione. Masz swoje własne korzenie i bogatą historię ze strony japońskiej...". I zapaliła mi się lampka. Zacznę pisać właśnie o tym, o japońskiej mitologii. Mało kto się tym zajmuje, dlatego też zmieniłem nazwę zespołu na Ibaraki - który jest też maskotką Trivium, co jest takim easter eggiem - i wszystko ma japoński klimat. Graficznie, muzycznie, słowa są po japońsku. Na albumie są Isahn i Nergal. 

Premiera debiutanckiego krążka Ibaraki jest planowana na 2022 rok. Przed tym będziemy mogli posłuchać "In The Court of The Dragon", 10. albumu studyjnego Trivium, który zadebiutuje już 8 października 2021 roku. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.