06.08.2015 10:35

Max Cavalera: Nowe płyty Sepultury są gówniane

Na linii Max Cavalera - Sepultura nie za dobrze się dzieje. Były frontman grupy dość niepochlebnie wypowiedział się o swoich starych kolegach. Co ma im do zarzucenia?

Max Cavalera: Nowe płyty Sepultury są gówniane
foto: Festival Eurockéennes, CC BY 2.0

Muzyk nie jest zachwycony tym, jak radzi sobie jego były zespół. Tym bardziej, że dochodzą do niego głosy od niezadowolonych fanów.

Max Cavalera jest pewien, że w grupie zaczęło dziać się źle po jego odejściu.

"

Przykro jest patrzeć, gdy kapela, która była tak ważna i wyjątkowa, obraca się w gówno. "

Mocne słowa. Jednak wokalista na tym nie kończy i wyciąga z rękawa kolejne argumenty.

"

Tak szczerze, to Sepultura zupełnie mnie nie obchodzi. Ludzie mówią mi, że nie lubią nowych albumów, że te są gówniane, a sama grupa zamiast piąć się wyżej cały czas spada w dół. Na szczęście mnie to już nie dotyczy. "

Max Cavalera przyznał jednocześnie, że to wszystko sprawia mu trochę przykrości. Muzyk przyznał, że jest dumny z tego, co zrobił z Sepulturą i po prostu w głębi serca nie może pogodzić się z tym, że grupa zaprzepaściła to dziedzictwo.

Okazuje się też, że artysta nie utrzymuje kontaktu z pozostałymi członkami zespołu.

"

Nie mogę nazwać ich przyjaciółmi. Tu ciągle jest dużo animozji, zła energia. Dużo nieciekawych rzeczy wydarzyło się między nami. Ale życie toczy się dalej, nie obchodzi mnie to już. "

Andreas Kisser, gitarzysta Sepultury nie jest aż tak ostry w osądach. Muzyk przyznał w niedawnym wywiadzie, że ze współpracy z Maxem ma same dobre wspomnienia i bardzo szanuje to, co razem zrobili.

Jednocześnie zdradził, że nie rozumie dlaczego zespół do dziś jest uważany za „ten zły”, a Max Cavalera przyjął rolę przysłowiowej ofiary.

"

Przecież sam zdecydował, że odejdzie. Nam to pomogło. W kwestii marketingowej na pewno. Nauczyliśmy się dbać sami o siebie. "

Max Cavalera pracuje obecnie nad nowymi krążkami Soulfly i Killer Be Killed. Album tej pierwszej grupy, zatytułowany „Archangel”, będzie już 10. w jej płytowym dorobku.

Premiera zaplanowana jest na 14 sierpnia 2015 roku.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Rock News Max Cavalera Sepultura