Max Cavalera zaprasza do koncertowego autobusu Soulfly

Aleksandra Degórska
02.03.2016 16:00
|north Fot. kadr z wideo

Myśleliście, że w busie alkohol leje się szerokim strumieniem i panuje wieczna impreza? Zobaczcie, co tak naprawdę kryje się w środku.

W czasie trasy koncertowej Soulfly, gdy zespół zatrzymał się akurat w Joliet w stanie Illinois, muzyk postanowił uchylić rąbka tajemnicy i pokazał wnętrze koncertowego autobusu. Max Cavalera przyznał, że jest to jego dom 24 godziny na dobę.

Jak muzycy umilają sobie podróż? 

Próbujemy oglądać dużo sportu - hokej, koszykówkę, oczywiście piłkę nożną. Sporo tego oglądamy.

Okazuje się, że muzycy są telewizyjnymi maniakami, przy czym Marc Rizzo jest fanem kanału VH1 Classic, szczególnie programu Metal Mania”. Zespół ma również wszelkie filmy na DVD. Podczas tej trasy zaplanował obejrzeć serial „Miasteczko Twin Peaks” czy „Grę o tron”, a jego kolekcja płyt jest naprawdę spora.

W szufladkach oprócz potrzebnego sprzętu ukryte jest śmieciowe jedzenie oraz energetyki. Muzyk zaprezentował nawet wnętrze lodówki, która nie jest wypełniona alkoholem, jakby to się mogło wydawać i wygląda jak na lodówkę porządnych obywateli przystało.

Zamiast drinka przed koncertem, Max woli wypić dużo... miodu, bo dobrze wpływa to na jego głos. Artysta zdradza również, że często grzeszy pijąc nie koniecznie to, co powinien:

Zyon, Mike, Mark uwielbiają kawę, ja wolę zdecydowanie Red Bulla. Lubię espresso, ale nie sądzę, żeby nasz automat taką robił.

Cavalera pokazuje również karykaturę, którą sam stworzył. Wisi ona na jednej ze ścian i przedstawia technicznego Maxa, zresztą wokalista prezentuje potem mazaki, którymi maluje chociażby naciągi perkusyjne. Na przeciwnej stronie wisi lista z koncertami, na której widać odhaczone kolejne daty trasy.

Zobaczcie, co jeszcze zdradził wokalista:

Muzyk jest dosyć towarzyski, bowiem zaprasza do autobusu dziennikarzy na pogawędki, jak również i artystów, którzy akurat byli na koncercie kapeli. Zespół pozwala też fanom, by zerknęli do wnętrza.

Jeśli zainteresował Was temat koncertowych autobusów, możecie również zerknąć do busu Sepultury oraz Within Temptation.

Jak wyglądają najbliższe plany Maxa? W 2016 roku przypada dwudziesta rocznica wydania „Roots”. Bracia Cavalera zapowiedzieli uczczenie tego wydarzenia wykonywaniem na żywo całego materiału z krążka. Natomiast Sepultura rozpoczęła prace nad zupełnie nowym albumem.

Chcielibyście wpaść do koncertowego busa Soufly?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.