05.02.2015 17:24

Max Cavalera zaśpiewał „Walk” Pantery!

Założyciel zespołów Sepultura i Cavalera Conspiracy wystąpił na scenie podczas heavymetalowego rejsu 70000 Tons Of Metal. Posłuchajcie coveru w jego wykonaniu!

Max Cavalera zaśpiewał „Walk” Pantery!
foto: kadr z wideo

Max Cavalera wraz z członkami zespołów Annihilator i Heathen wykonał na scenie cover utworu „Walk” grupy Pantera. Stało się to podczas jam session na największym pływającym heavymetalowym festiwalu świata - „70000 Tons Of Metal”. 

Obejrzyjcie fragment niezwykłego koncertu w zaskakującym miejscu i wykonaniu!

Występ musiał być wzruszający nie tylko dla fanów zespołu Pantera, ale także dla wokalisty. Max Cavalera prywatnie był przyjacielem tragicznie zmarłego gitarzysty grupy, Dimebaga Darrella.

"

To była wyjątkowa osoba. Świat metalowy i rockowy tęskni za nim. Człowiek jedyny w swoim rodzaju. To był bardzo utalentowany, zadziwiający muzyk, skromny, spoko gość – żadna tam rockowa gwiazdeczka. "

Podczas tegorocznej edycji heavymetalowego rejsu „70000 Tons Of Metal” po Karaibach zagrali między innymi: Arch Enemy, Behemoth, Blind Guardian, Cannibal Corpse i Municipal Waste. Łącznie na pływającej scenie odbyło się 120 koncertów z udziałem 60 kapel.

Jakie jeszcze atrakcje czekały na uczestników rejsu? Metalowe karaoke aż do wschodu słońca, metalowe jam sessions, warsztaty z udziałem muzyków, wiecznie otwarty bar oraz Belly Flop Contest, czyli tak zwany skok do basenu „na dechę”. Tegoroczne zawody możecie obejrzeć poniżej!

Ała...

Magda Słomka
Tagi: Rock News Pantera Max Cavalera