Max Cavalera zdradził szczegóły trasy na 20-lecie „Roots”

Jakub Gańko
13.03.2016 13:31
Max Cavalera zdradził szczegóły trasy na 20-lecie „Roots” Fot. Retna / Photoshot / REPORTER / East News

Jak będzie wyglądała scena na koncertach, czy możemy liczyć na występy w Europie i jakie dalsze plany ma Max Cavalera? Sprawdźcie jego ostatnie doniesienia.

Wiemy od jakiegoś czasu, że kultowy szósty album studyjny zespołu, w którym niegdyś grali obaj muzycy, doczeka się specjalnego potraktowania z okazji 20-lecia. Bracia Cavalera zapowiedzieli specjalne tournée, na którym będą ogrywać „Roots” od początku do końca.

Max zdradził, że obecnie zajmuje się organizowaniem całego przedsięwzięcia i obmyślaniem, co jeszcze może zrobić, by uczynić je jak najbardziej wyjątkowym. Z jego zapowiedzi wynika, że naprawdę poważnie podchodzi do tych przygotowań.

Znaleźliśmy trochę rzeczy z tamtych czasów, na przykład oryginalne tło, którego używaliśmy na scenie. Mamy też dwie brazylijskie twarze, które stawialiśmy podczas ostatniej trasy promującej „Roots”. Sądzę, że z nich skorzystamy. Jesteśmy z Igorem bardzo podekscytowani. Myślę, że świętowanie 20-lecia to świetna sprawa. Będziemy mieli niepowtarzalną okazję wykonać cały album, będzie na pewno świetnie.

Niestety, wciąż nie znamy szczegółów czasoprzestrzennych tej wspominkowej trasy. Niepotwierdzone informacje mówią o przełomie września i października 2016 roku, możemy tylko trzymać kciuki, by zahaczyła w jakiś sposób o bliskie nam okolice. Szanse na to są całkiem spore, zważywszy że muzyk potwierdził, iż chciałby przyjechać z „Roots” na Stary Kontynent.

Myślę, że jeśli to wypali i ludziom się spodoba, możemy zabrać to do Europy. Powinno do tego dojść. Bardzo mi zależy, żeby to odbyło się też tutaj, byłoby fantastycznie. Moim zdaniem warto by to było zrobić, to dobry pomysł.

To nie jedyna ciekawa możliwość na przyszłość, o ile trasa „Roots” okaże się sukcesem. Starszy z braci Cavalera jest na tyle zainteresowany powrotem do korzeni, że rozważa również kolejny koncerty, na których wykonywałby w całości inne albumy Sepultury.

Jeśli to zda egzamin, to już powiedziałem Igorowi, że możemy jechać w podobne tournée na przykład na 30-lecie „Arise”. Postaramy się, żeby to wypaliło, Igor chciałby pokazać na scenie różne wideo. Obecnie rozglądamy się za basistą, na pewno znajdziemy kogoś odpowiedniego do tej roli. Spodziewam się, że fanom takie wykonania całego materiału przypadną do gustu.

Z pewnością powrót do czasów „Roots” da braciom Cavalera mnóstwo okazji do wspomnień. Max pamięta dawne czasy jako dość ciężkie, ale z czasem budzące coraz większe zainteresowanie publiczności, która chciała na własne oczy przekonać się, kim jest „ta brazylijska grupa”.

Zaczynaliśmy jako kopia europejskich zespołów jak Kreator i Celtic Frost, ale na „Beneath The Remains”, „Arise”, „Chaos A.D.” i „Roots” odnaleźliśmy własną tożsamość. Szczególnie dla mnie było to bardzo ważne, zwłaszcza w okresie „Roots”. Odwiedziłem wtedy brazylijskie plemię, a mimo że dorastałem w Brazylii, znałem takie społeczności tylko z telewizji. Możliwość bycia tam razem z tymi ludźmi była naprawdę czymś wyjątkowym.

Cały wywiad z Maxem Cavalerą znajdziecie poniżej:

Chcielibyście zobaczyć „Roots” wykonane na żywo przez braci Cavalera?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.