05.12.2017 17:23

Max i Iggor Cavalera oraz były wokalista Morbid Angel wykonali „Ace Of Spades” Motörhead

Nagromadzenie metalowych legend w jednym miejscu przekroczyło wszelkie normy! Zobaczcie, co z tego wynikło.

Max i Iggor Cavalera oraz były wokalista Morbid Angel wykonali „Ace Of Spades” Motörhead
foto: kadr z wideo

Zespół Motörhead, który zakończył działalność wraz ze śmiercią swojego charyzmatycznego lidera, Lemmy’ego Kilmistera w 2015 roku słynął ze znakomitych coverów. Angielski zespół brał w przeszłości na warsztat utwory m.in. Davida Bowiego, Sex Pistols i The Rolling Stones. 1 września 2017 ukazał się zbierający motorheadowe przeróbki album „Under Cöver”.

Choć ciężko podrobić jakże charakterystyczne brzmienie Motörhead, to muzyka Lemmy’ego i spółki sama jest wdzięcznym materiałem do przerabiania. Szczególnie ich sztandarowy utwór, „Ace Of Spades” z identycznie zatytułowanego albumu z 1980 roku. Numer doczekał się naprawdę wielu coverówswego czasu z 50 jego wykonań zmontowano efektowny klip. Ale w jego temacie nadal nie powiedziano ostatniego słowa.

Tym razem „Asem pik” zagrali bracia Max i Iggor Cavalera, przed laty filary Sepultury, oraz David Vincent, eks-frontman legendy death metalu, Morbid Angel. Wokalista dołączył do braci podczas koncertu w czeskim Zlinie 2 grudnia 2017. Posłuchajcie, jak razem wypadli w repertuarze Lemmy’ego:

Sprawdźcie także inne covery „Ace Of Spades” - w wykonaniu Saxona, gwiazd Hellfest 2016, wersji orkiestrowej oraz zagranego w saunie nago przez muzyków Porkka Playboys.

Maciej Koprowicz
Tagi: Motorhead Max Cavalera Morbid Angel Rock News