Mayhem opublikował swój pierwszy w historii reżyserowany teledysk
08.11.2019 11:26
Mayhem opublikował swój pierwszy w historii reżyserowany teledysk Fot. materiały prasowe

Blackmetalowcy z Mayhem po 40 latach kariery zaprezentowali pierwszy w historii reżyserowany klip. Wideo promuje najnowszy album zespołu "Daemon".

25 października 2019 roku ukazała się szósta studyjna płyta blackmetalowego zespołu Mayhem. Chociaż z oryginalnego składu legendarnej formacji na płycie słyszymy jedynie basistę kapeli Jorna Necrobutchera Stubberuda, to każde nowe wydawnictwo prekursorów blacku budzi duże zainteresowanie metalowego środowiska. Po niemal 40 latach kariery muzycy zdecydowali się na promowanie swojego materiału reżyserowanym klipem.

Mayhem z klipem do "Falsified & Hated"

Album "Daemon" promuje teledysk do utworu "Falsified & Hated". Za reżyserię materiału odpowiada Johan Bååth, który skomentował współpracę słowami:

Gdy poproszono mnie o nakręcenie pierwszego teledysku Mayhem pomyślałem, że naprawdę muszę zrobić coś więcej niż zwykły klip blackmetalowy. Chciałem pójść krok dalej, zrobić coś innego, ale pozostać wiernym gatunkowi i dziedzictwie Mayhem. Pomyślałem o Ziggym Jonasie Rasmussonie i jego obrazach. Zapytałem, czy chce z nami współpracować. Współnie wpadliśmy na pomysł rytualnego pokoju w kształcie pięciokąta z pomalowanymi ścianami.

Przeczytaj także

O nowym teledysku wypowiedział się także gitarzysta grupy Teloch, który skomponował utwór:

To pierwszy oficjalny teledysk, który wypuściliśmy, więc rzeczywiście dużo się nad nim zastanawialiśmy. Zamiast kręcenia klipy w podejrzanym miejscu bez podłączania instrumentów do prądu, zrobiliśmy coś innego, co nadal jest zgodne z tradycjami zespołu. Zatrudniliśmy do współpracy Johna Baatha, który współpracował już z Watain czy Lucyferem. Wyreżyserował wideo, a szwedzki artysta Ziggy Jonas Rasmusson wykonał dla nas rytualne obrazy.

Mayhem w Polsce w 2020 roku

Grupa Mayhem pojawi się w Polsce już 29 sierpnia 2020 roku w Warszawie na Letniej Scenie Progresji. Muzycy zagrają jako headliner legendarnego festiwalu Metalmania, który powraca w nowej odsłonie i przenosi się do Warszawy. Podczas imprezy będzie można zobaczyć na żywo także doomową grupę Candlemass czy At the Gates ze specjalnym secie koncertowym z okazji 25-lecia albumu "Slaughter of the Soul". 

Zobacz też: Fragment czaszki zmarłego wokalisty Mayhem do kupienia w sieci 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.