28.10.2015 11:47

Maynard: Fani Tool są cofnięci w rozwoju

Wielbiciele zespołu cały czas się niecierpliwią i naciskają na wokalistę, by w końcu grupa wydała nowy krążek. Co na to muzyk? 

Maynard: Fani Tool są cofnięci w rozwoju
foto: ons.pl

Keenan nie chce rozmawiać o nowym albumie. Ile można czekać na nowy krążek? Jak się okazuje, całe wieki, bowiem lider kapeli nie zamierza się spieszyć i zbywa natarczywych fanów. Maynard nie rozumie, dlaczego krytycy oraz wielbiciele poważniej podchodzą do grupy Tool niż do innych projektów muzyka:

"

To dziwne. Tak nie powinno być. Mam na myśli, Tool to ku*as, Puscifer to pochwa. To początek, ok? "

Wokalista ma dosyć odpowiadania na pytania fanów dotyczące jego kapeli. Przyznaje, że w twórczości zespołu Tool występował humor, ale zbulwersowany stwierdza, że wielbiciele zbyt serio przyjmują jego kapelę:

"

Tak, jest tam humor. Ludziom tego brakuje, bo są skupieni na innych bzdurach. To już przepadło. Nieznośni ludzie... to jest niedorzeczne, oni są opóźnieni. Przepraszam, nie mogę im w tym pomóc. To jest poważne podejście. Za bardzo. "

Na kluczowe pytanie odnośnie tego, czy możemy spodziewać się nowego materiału w 2016 roku, Maynard odpowiedział bardzo krótko:

"

Nie mam nic do powiedzenia. Nie mogę. "

Fani na otarcie łez mogą zobaczyć zespół na jedynym koncercie podczas Monster Mash Music Festival w czasie Halloween w Tempe, Arizona. Kto kogo namówił na ten występ? Keenan przyznaje, że to on był stroną bierną:

"

Nie, to oni mnie w to wrobili. "

Kolejnego dnia Maynard w ramach tej samej imprezy wystąpi wraz z Pusciferem. Zespół wydał właśnie nowy krążek „Money Shot” z którego pochodzi singiel o tym samym tytule.

Zagadka Tool pozostaje więc nierozwiązana. Istnieją różne wersje odnośnie tego, dlaczego Keenan nie nagrywa albumu z Tool. Powodem mają być albo obojętność wobec kapeli, albo frustracja. Nie wiadomo kto jest tego powodem - czy sam lider zespołu, czy reszta grupy. 

Ostatni album Tool ukazał się w 2006 roku i nosił tytuł „10,000 Days”. Jeszcze w 2014 roku muzycy weszli do studia, czego potwierdzeniem było zdjęcie na Instagramie. Natomiast w maju 2015 roku zespół zaprezentował pierwsze efekty pracy. Pomimo tego nadal nie doczekaliśmy się nowego krążka.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Maynard James Keenan #Rock News #Tool