Maynard: Fani Tool są cofnięci w rozwoju
Magda Słomka
28.10.2015 11:47
Maynard: Fani Tool są cofnięci w rozwoju Fot. ons.pl

Wielbiciele zespołu cały czas się niecierpliwią i naciskają na wokalistę, by w końcu grupa wydała nowy krążek. Co na to muzyk? 

Keenan nie chce rozmawiać o nowym albumie. Ile można czekać na nowy krążek? Jak się okazuje, całe wieki, bowiem lider kapeli nie zamierza się spieszyć i zbywa natarczywych fanów. Maynard nie rozumie, dlaczego krytycy oraz wielbiciele poważniej podchodzą do grupy Tool niż do innych projektów muzyka:

To dziwne. Tak nie powinno być. Mam na myśli, Tool to ku*as, Puscifer to pochwa. To początek, ok?

Wokalista ma dosyć odpowiadania na pytania fanów dotyczące jego kapeli. Przyznaje, że w twórczości zespołu Tool występował humor, ale zbulwersowany stwierdza, że wielbiciele zbyt serio przyjmują jego kapelę:

Tak, jest tam humor. Ludziom tego brakuje, bo są skupieni na innych bzdurach. To już przepadło. Nieznośni ludzie... to jest niedorzeczne, oni są opóźnieni. Przepraszam, nie mogę im w tym pomóc. To jest poważne podejście. Za bardzo.

Na kluczowe pytanie odnośnie tego, czy możemy spodziewać się nowego materiału w 2016 roku, Maynard odpowiedział bardzo krótko:

Nie mam nic do powiedzenia. Nie mogę.

Fani na otarcie łez mogą zobaczyć zespół na jedynym koncercie podczas Monster Mash Music Festival w czasie Halloween w Tempe, Arizona. Kto kogo namówił na ten występ? Keenan przyznaje, że to on był stroną bierną:

Nie, to oni mnie w to wrobili.

Kolejnego dnia Maynard w ramach tej samej imprezy wystąpi wraz z Pusciferem. Zespół wydał właśnie nowy krążek „Money Shot” z którego pochodzi singiel o tym samym tytule.

Zagadka Tool pozostaje więc nierozwiązana. Istnieją różne wersje odnośnie tego, dlaczego Keenan nie nagrywa albumu z Tool. Powodem mają być albo obojętność wobec kapeli, albo frustracja. Nie wiadomo kto jest tego powodem - czy sam lider zespołu, czy reszta grupy. 

Ostatni album Tool ukazał się w 2006 roku i nosił tytuł „10,000 Days”. Jeszcze w 2014 roku muzycy weszli do studia, czego potwierdzeniem było zdjęcie na Instagramie. Natomiast w maju 2015 roku zespół zaprezentował pierwsze efekty pracy. Pomimo tego nadal nie doczekaliśmy się nowego krążka.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.