Maynard James Keenan: Dlaczego przez tyle lat nie nagrałem nic z Toolem

Maciej Koprowicz
24.04.2018 12:49
Maynard James Keenan: Dlaczego przez tyle lat nie nagrałem nic z Toolem Fot. kadr z wideo

Tool (wreszcie) jest w trakcie nagrywania nowego albumu, ale jego frontman aktualnie zajmuje się sprawami A Perfect Circle. Z zespołem tym zagra w 2018 w Polsce.

Nowy album zespołu Tool to bez wątpienia jedno z najbardziej oczekiwanych wydawnictw w rockowym świecie. Od poprzedniego materiału grupy, albumu „10.000 Days” mija już 12 lat, a przez ten czas zespół zdążył doczekać się wielu żartów na temat swojej opieszałości.

Wreszcie w marcu 2018 gitarzysta Adam Jones poinformował, że Tool wszedł do studia i co jakiś czas potwierdza to humorystycznymi filmikami. Trudno jednak powiedzieć, kiedy można się spodziewać albumu, bo wokalista Toola, Maynard James Keenan w tej chwili zajmuje się swoim drugim projektem.

A Perfect Circle 20 kwietnia 2018 wydał czwarty album studyjny, „Eat The Elephant”, promowany m.in. singlem „So Long, And Thanks for All the Fish”. To pierwszy album Circle od 2004 roku - w poprzednich latach podstawowym muzycznym zajęciem Keenana było nagrywanie z jego własnym zespołem Puscifer, który w latach 2007-2015 wydał trzy albumy studyjne.

Nie wszyscy fani wokalisty byli zadowoleni z jego muzycznych poczynań. Woleli wreszcie posłuchać nowego Toola, ewentualnie A Perfect Circle, a nie nowego Puscifera. Maynard odniósł się do tego w wywiadzie, jakiego udzielił samemu Larsowi Ulrichowi w jego audycji radiowej „It’s Electric”. Perkusista Metalliki dowiedział się także, dlaczego Toolowi tyle czasu zajmuje nagrywanie. Winę zrzucił na kolegów z zespołu.

Tool ma dużo problemów ze zgraniem, jeśli chodzi o wejście do studia. Zawsze próbuję ocenić, w którym miejscu są tamci, jak się sprawy mają. Ale jeśli widzę, że nie wygląda na to, że coś będzie zrobione w najbliższym czasie, to robię wtedy coś innego. To dlatego przez wiele lat było tak dużo Puscifera.

Czuję, że gdybym wrócił i zrobił kolejną płytę Puscifera, ktoś wślizgnąłby się do mojej sypialni i poderżnął gardło. Dlatego postanowiłem zadzwonić do Billy’ego Howerdela z Perfect Circle i zobaczyć, w jakim miejscu on jest ze swoją muzyką.

Keenan szczerze przyznał również, że zdaje sobie sprawę, że jego muzyka nie jest dziś w ogóle modna i raczej nie stanie się na nowo popularna. Jak się okazuje, w ogóle mu to nie przeszkadza.

Czuję się dobrze z tym, że nie jestem częścią przyszłości. Wystarczy nie przejmować się faktem, że nie będzie się skupiać na tobie uwaga następnego pokolenia.

Obecnie można zobaczyć wielu artystów, którzy wyłażą znikąd, próbując desperacko nadal coś znaczyć. To śmierdzi, po prostu cuchnie.

Cały wywiad obejrzeć można na YouTube.

A Perfect Circle – koncert w Polsce w 2018

A Perfect Circle jeszcze w tym roku po raz pierwszy w karierze zagra w Polsce. Wystąpi 15 grudnia 2018 w TAURON Arenie Kraków.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  • Stojące kat. 1 (płyta stojąca) - 240 / 260 złotych
  • Stojące kat. 2 (early entrance) - 300 / 320 złotych
  • Siedzące kat. 1 - 270 / 290 złotych
  • Siedzące kat. 2 - 210 / 230 złotych
Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.