03.11.2017 14:37

Maynard James Keenan: „Rób co chcesz, bo kiedyś i tak umrzesz, a wtedy wszyscy będą cię mieli w d*pie”

Frontman Toola i A Perfect Cirle podzielił się poradami dotyczącymi dobrego i szczęśliwego życia. I nadal niestety nie powiedział ani jednego słowa o nowym albumie Toola.

Maynard James Keenan: „Rób co chcesz, bo kiedyś i tak umrzesz, a wtedy wszyscy będą cię mieli w d*pie”
foto: kadr z wideo

Wokalista w wywiadzie udzielonym Revolver Magazine opowiedział o motywacji i inspiracji, która jest potrzebna w każdym aspekcie życia. Nie tylko w pracy twórczej, czy artystycznej, ale także w szarym, codziennym życiu. Oczywiście, można się zastanawiać, czy ktoś, kto pracuje nad nowym albumem swojego zespołu od jakiejś dekady jest człowiekiem godnym zaufania w sprawach pracy.

Nie mniej jednak, Keenan nie próżnuje i spełnia się w zespole A Perfect Circle, który zapowiedział nowy album, a także uczy się Brazylijskiego Ju-Jitsu. Jaka jest recepta na sukces według wokalisty Toola? Znaleźć balans między ciężką pracą, a zrozumieniem własnego siebie:

"

Jeśli jesteś artystą i będziesz tworzył muzykę, wino, robił zdjęcia, filmy czy obrazy – cokolwiek będziesz robił, zrób coś co sprawia ci przyjemność. Musisz podążać za kombinacją swojej głowy i swojego serca. Twoja intuicja jest ważna, twoje doświadczenie jest ważne tak samo. Być może nawet bardziej.

To balans między ciężką pracą a zrozumieniem tego, że twoje doświadczenia pchają twoją sztukę do przodu, jednak musisz zrozumieć, że jesteś kur*a zdany na siebie. Jesteś sam. Rób coś, co sprawia, że czujesz się spełniony albo chociaż postaw sobie poprzeczkę wysoko.

Jestem ogromnym fanem Chrisa Cornella. Kiedy ostatnio... Czy pomyślałeś w ogóle o Chrisie Cornellu w tym tygodniu? Ja nie, a kochałem gościa. Alan Rickman, David Bowie. Jest mnóstwo postów na Facebooku, a potem wracasz do swojej codzienności. Tak się właśnie stanie z tobą. Ludzie się wkurzą, że ciebie nie ma, ale potem wrócą do robienia swojego gów*a.

Więc bądź szczęśliwy ze swoimi decyzjami. Jesteś zdany sam na siebie, nikomu nie jesteś nic dłużny. Ale jeśli robisz swoje i robisz to dobrze, ludzie będą rezonowali. Ludzie będą mieli lepszy dzień przez to, co ty zrobiłeś. Pomożesz im, pomożesz swojej rodzinie, pomożesz samemu sobie.

Tylko musisz zrozumieć że koniec końców nikt nie jest ci nic winien jako artyście. Ty im nie jesteś nic winien, oni nie są tobie nic winni. "

Pełnego wywiadu możecie posłuchać tutaj. Nowy album A Perfect Circle ma wyjść już w 2018 roku, natomiast nowy album Toola wyjdzie prawdopodobnie w 2113 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Tool