26.04.2018 15:41

Maynard James Keenan: ludzkość jest jak dziecko - trzeba mu pozwolić się uderzyć w głowę

Osobiste odczucia i przemyślenia na temat świata często były motorem napędowym twórczości Keenana. Wokalista przyznał również, że zmienił miejsce zamieszkania, aby uciec od ludzi.

maynard james keenan
foto: kadr z wideo

Maynard James Keenan od ostatnich kilku miesięcy nie może narzekać na nudę - 20 kwietnia 2018 roku wydał nowy album z A Perfect Circle, wciąż pojawiają się również nowe doniesienia dotyczące nowego albumu Toola. W związku z tym, wokalista dość często gości na łamach różnych portali w roli rozmówcy. I jak to zwykle w jego wypadku bywa, każdy z wywiadów zawiera ciekawe lub absurdalne (a czasami i takie, i takie na raz) przemyślenia.

Ostatnio rozmowę z nim przeprowadził portal Loudwire. Rozmowa głównie toczyła się na temat nowego krążka APC „Eat the Elephant”, a jej najciekawszym momentem było pytanie o utwór „So Long and Thanks For All the Fish”, który opowiada o destrukcji ludzkości. Keenan porównał nasz gatunek do dzieciaków, które czasami muszą uderzyć się w głowę, aby nauczyć się, by nie popełniać już nigdy tych samych błędów:

"

Wydaję mi się, że patrząc na historię można zauważyć trend, w którym tragedia zawsze zajmuje miejsce z przodu. To chyba ludzka natura, zwłaszcza kiedy mówimy o wieku człowieka. Zaczynasz patrzeć w przeszłość i myślisz o tym, że masz dzieciaka i ich ostrzegasz go, żeby nie uderzyły głową o róg stołu. Wiesz, że to się w końcu stanie. Czasami jest to uzasadnione, czasami nie. A czasami musisz dać im przywalić głową w stół. "

A Perfect Circle w Polsce 2018

Zespół wystąpi 15 grudnia 2018 w Kraków Tauron Arena. Bilety trafiły do sprzedaży 25 kwietnia 2018 od godziny 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl.

Ceny biletów w przedsprzedaży / w dniu koncertu:

  • Stojące (płyta) - 240 / 260 złotych
  • Stojące (płyta - early entrance) - 300 / 320 złotych
  • Siedzące kat. 1 - 270 / 290 złotych
  • Siedzące kat. 2 - 210 / 230 złotych

Nowa płyta A Perfect Circle

Dyskografię zespołu zamyka płyta „Eat the Elephant”, która okazała się 20 kwietnia 2018 i zbiera bardzo dobre recenzje. Jednym z singli promujących płytę jest utwór „So Long, And Thanks For All The Fish”, w którym to wspomniano m.in. o Majorze Tomie, czyli postaci stworzonej przez Davida Bowiego, czy Księżniczce Lei z „Gwiezdnych wojen”, którą zagrała Carrie Fisher.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Tool Maynard James Keenan A Perfect Circle