29.06.2018 09:42

Maynard James Keenan odpowiedział na oskarżenia o gwałt

Wokalista Toola i A Perfect Circle zaprzeczył zarzutom i stwierdził, że taka postawa dyskredytuje ruch #MeToo. Wytłumaczył również dlaczego dopiero teraz odpowiedział na te oskarżenia.

Maynard James Keenan
foto: kadr z wideo

Pod koniec czerwca 2018 roku anonimowa kobieta na Twitterze podzieliła się swoimi przeżyciami związanymi z Maynardem Jamesem Keenanem, wokalistą zespołów Tool, A Perfect Circle i Puscifer. Użytkowniczka w serii długich tweetów opowiedziała w dość szczegółowy sposób, że rzekomo muzyk ją zgwałcił.

Cała sprawa miała miejsce w 2000 roku podczas trasy koncertowej Nine Inch Nails. Zespół Keenana supportował formację Trenta Reznora. Z uwagi na dyskrecję, kobieta nie podała nazwy miasta, ani lokalu, w którym rzekomy incydent miał mieć miejsce. Miała wówczas 17 lat. 

Keenan odpowiada na zarzuty o gwałt

Kobieta podzieliła się swoją historią 23 czerwca 2018 roku. Maynard dopiero po kilku dniach (28 czerwca) odpowiedział na jej zarzuty w krótkim tweecie. Wokalista oczywiście zaprzeczył oskarżeniom, a także stwierdził, że takie zachowanie ma negatywny wpływ na ruch #MeToo, który ruszył z prawdziwą mocą pod koniec 2017 roku:

"

Ogromne podziękowania dla tych osób, które od razu wiedziały, że te obrzydliwe oskarżenia, które jedynie przynoszą szkody ruchowi #MeToo, były fałszywe. Wstyd mi za tych, którzy napędzali ten wyniszczający clickbait. Jeśli chodzi zaś o moją opóźnioną i niepotrzebną odpowiedź - miałem wyłączony telefon. Powinniście tego spróbować. "

A Perfect Circle w Polsce w 2018

15 grudnia 2018 w Kraków Tauron Arena wystąpi A Perfect Circle i będzie to pierwszy koncert zespołu w naszym kraju. Występ odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszy album zespołu zatytułowany „Eat the Elephant”, który trafił na sklepowe półki 20 kwietnia 2018. Bilety w cenie od 210 zł są dostępne na stronie ebilet.pl

Kamil Kacperski
Tagi: Rock News Maynard James Keenan