Maynard ujawnił szczegóły dotyczące swojej biografii

Aleksandra Degórska
13.04.2016 11:45
Maynard ujawnił szczegóły dotyczące swojej biografii Fot. Gregg DeGuire/PictureGroup/East News; Rhoyemerson, CC-BY-SA-4.0

W końcu poznaliśmy datę wydania oraz nazwę książki w pełni poświęconej muzykowi. Czego należy spodziewać się po tej biografii?

Nowego albumu Toola nie ma i nie ma... na otarcie łez i poprawę humoru można zatem sięgnąć po biografię wokalisty, która ukaże się już niebawem.

Jeszcze w 2015 roku dowiedzieliśmy się, że światło dzienne ujrzy książka o Maynardzie Jamesie Keenanie, jednak szczegóły dotyczące daty wydania oraz tytuły nie były wówczas znane. W końcu jednak wyznaczono premierę tego wydawnictwa.

A Perfect Union Of Contrary Things”, bo tak będzie się nazywać biografia muzyka, ukaże się 8 listopada 2016 roku nakładem Backbeat Books. Autorką autoryzowanej książki jest Sarah Jensen, która współpracowała z samym artystą.

Kompleksowa biografia przedstawi środowisko, miejsca oraz artystów, którzy mieli wpływ na Maynarda:

Książka pokazuje podróż Keenana od dzieciństwa, które rozpoczęło się w Środkowo-Zachodnich Stanach, następnie lata spędzone w armii, szkole plastycznej, okres, gdy pracował w sklepie zoologicznym, aż do momentu, gdy znalazł się w centrum uwagi, włączając w to jego wpływ na współczesną muzykę i regionalne winiarstwo.

Dzięki książce fani będą mogli dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat swojego muzycznego idola:

„A Perfect Union Of Contrary Things” prezentuje sceny rozczarowania i triumfu, wydarzenia, które powodowały, że robił krok za krokiem, zmieniając kierunek i czasami odkrywając zaskakujące możliwości. W książce znajdą się komentarze samego muzyka, często zabawne anegdoty, które dopełniają opowiadanie. Pojawią się również wypowiedzi członków jego rodziny, przyjaciół, nauczycieli oraz kolegów z branży.

Biografia zostanie opatrzona również przedmową Alex Grey, który współpracuje z Toolem w obrębie okładek płyt oraz scenicznego show. W książce znajdą się zdjęcia muzyka oraz reprodukcje jego obrazów. 

Tak będzie wyglądać okładka A Perfect Union Of Contrary Things”:

foto: halleonardbooks.com Fot. foto: halleonardbooks.com

Wokalista nie chciał tworzyć autobiografii utrzymanej w perspektywie pierwszej osoby i dlatego postanowił współpracować z Sarah Jensen, która jest siostrą jego przyjaciela. Maynard razem z pisarką prowadził telefoniczne dyskusje, które Sarah potem spisywała - w ten sposób powstała ta biografia.

Chcielibyście przeczytać A Perfect Union Of Contrary Things”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.