13.04.2016 11:45

Maynard ujawnił szczegóły dotyczące swojej biografii

W końcu poznaliśmy datę wydania oraz nazwę książki w pełni poświęconej muzykowi. Czego należy spodziewać się po tej biografii?

Maynard ujawnił szczegóły dotyczące swojej biografii
foto: Gregg DeGuire/PictureGroup/East News; Rhoyemerson, CC-BY-SA-4.0

Nowego albumu Toola nie ma i nie ma... na otarcie łez i poprawę humoru można zatem sięgnąć po biografię wokalisty, która ukaże się już niebawem.

Jeszcze w 2015 roku dowiedzieliśmy się, że światło dzienne ujrzy książka o Maynardzie Jamesie Keenanie, jednak szczegóły dotyczące daty wydania oraz tytuły nie były wówczas znane. W końcu jednak wyznaczono premierę tego wydawnictwa.

A Perfect Union Of Contrary Things”, bo tak będzie się nazywać biografia muzyka, ukaże się 8 listopada 2016 roku nakładem Backbeat Books. Autorką autoryzowanej książki jest Sarah Jensen, która współpracowała z samym artystą.

Kompleksowa biografia przedstawi środowisko, miejsca oraz artystów, którzy mieli wpływ na Maynarda:

"

Książka pokazuje podróż Keenana od dzieciństwa, które rozpoczęło się w Środkowo-Zachodnich Stanach, następnie lata spędzone w armii, szkole plastycznej, okres, gdy pracował w sklepie zoologicznym, aż do momentu, gdy znalazł się w centrum uwagi, włączając w to jego wpływ na współczesną muzykę i regionalne winiarstwo. "

Dzięki książce fani będą mogli dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy na temat swojego muzycznego idola:

"

„A Perfect Union Of Contrary Things” prezentuje sceny rozczarowania i triumfu, wydarzenia, które powodowały, że robił krok za krokiem, zmieniając kierunek i czasami odkrywając zaskakujące możliwości. W książce znajdą się komentarze samego muzyka, często zabawne anegdoty, które dopełniają opowiadanie. Pojawią się również wypowiedzi członków jego rodziny, przyjaciół, nauczycieli oraz kolegów z branży. "

Biografia zostanie opatrzona również przedmową Alex Grey, który współpracuje z Toolem w obrębie okładek płyt oraz scenicznego show. W książce znajdą się zdjęcia muzyka oraz reprodukcje jego obrazów. 

Tak będzie wyglądać okładka A Perfect Union Of Contrary Things”:

foto: halleonardbooks.com

Wokalista nie chciał tworzyć autobiografii utrzymanej w perspektywie pierwszej osoby i dlatego postanowił współpracować z Sarah Jensen, która jest siostrą jego przyjaciela. Maynard razem z pisarką prowadził telefoniczne dyskusje, które Sarah potem spisywała - w ten sposób powstała ta biografia.

Chcielibyście przeczytać A Perfect Union Of Contrary Things”?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Tool Maynard James Keenan