29.06.2017 10:45

Megadeth chce wejść do studia pod koniec 2017 roku

Dave Mustaine zdradził, że po odegraniu szeregu koncertów kapela weźmie się za tworzenie nowego materiału.

Megadeth chce wejść do studia pod koniec 2017 roku
foto: Xinhua / Photoshot / Reporter / East News

Megadeth ma wysoko podniesioną poprzeczkę. Ostatni krążek „Dystopia” to największy sukces Megadeth od 24 lat. Jest to drugi najlepszy wynik w historii kapeli i najlepszy od czasu „Countdown to Extinction” z 1992 roku. Co więcej album został nagrodzony statuetką Grammy 2017, a warto pamiętać, że Megadeth miał 11 nominacji w przeszłości. 

Wiadomo, jak wygląda sytuacja z fanami kapeli - zawsze chcą więcej i więcej. W końcu Dave Mustaine opowiedział o planach związanych z nową płytą zespołu i ta informacja na pewno ucieszy niejednego wielbiciela thrashmetalowego grania.

Obecnie Megadeth jest w trasie po Ameryce Północnej razem z Meshuggah, natomiast później ma zaplanowane koncerty razem ze Scorpions. Siłą rzeczy formacja będzie mieć trochę wolnego czasu dopiero późną jesienią 2017 i wtedy też zajmie się tworzeniem nowego materiału:

"

Zapewne wrócimy do studia i zaczniemy dzielić się pomysłami pod koniec 2017 roku. Myśleliśmy o listopadzie, grudniu, rozmawialiśmy o tym poprzedniej nocy. "

Jak więc widać kapela dopiero zastanawia się nad następcą płyty „Dystopia” i zapewne poczekamy jeszcze na jakiekolwiek szczegóły. Wiadomo na pewno, że nowy album będzie pierwszym nagranym z perkusistą Dirkiem Verbeurenem, który dołączył do zespołu zastępując Chrisa Adlera z Lamb of God.

Czekasz na nowy album Megadeth?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine