06.08.2016 20:38

Megadeth odwiedził fana dźgniętego podczas koncertu

Zespół postanowił zobaczyć, jak się czuje jego wielbiciel, którego spotkało nieszczęście w czasie występu kapeli...

Megadeth odwiedził fana dźgniętego podczas koncertu
foto: kadr z wideo

Nie od dziś wiadomo, że z metalowego koncertu można wyjść porządnie poobijanym z sińcami i zniszczonymi butami. Jednak co innego, gdy ktoś napada na Ciebie z nożem w trakcie występu.

Niestety na własnej skórze przekonał się o tym pewien fan Megadeth podczas koncertu swojego ulubionego zespołu. 4 sierpnia 2016 roku w czasie show w Neuquén w Argentynie mężczyzna zaczął się sprzeczać z kobietą oskarżając ją o próbę kradzieży portfela, w którym było około 336 dolarów. Jednak na tym nie koniec, bowiem fan został zaatakowany przez mężczyznę, który trzykrotnie dźgnął go nożem w klatkę piersiową i przedramię.

Całe szczęście poszkodowany trafił szybko do szpitala i jego stan jest stabilny. O tej nieprzyjemnej sytuacji dowiedziała się ekipa Megadeth i Dave Mustaine napisał wpis na Twitterze o tym, że postanowił odwiedzić pacjenta. Muzyk był w szoku i poprosił fanów, żeby wzajemnie się szanowali:

5 sierpnia 2016 zespół spotkał się z poszkodowanym fanem:

Wszystko dobre, co dobrze się kończy. Miejmy nadzieję, że osoba, która dopuściła się takiego wykroczenia zostanie ukarana. Wielu fanów doceniło gest muzyków pisząc wiadomości m.in. do Mustaine'a, który uważa, że to była słuszna decyzja.

"

Tak... tak trzeba było postąpić. To rujnuje moją kiepską reputację. "

Rzeczywiście sporo osób postrzega gitarzystę jako wrednego rudzielca, ale jak widać muzyk nie ma tak zimnego serca jakby się mogło wydawać.

Niestety nie jest to pierwszy taki przykład nieodpowiedniego zachowania podczas koncertów. Czasami dochodzi do nękania kobiet, jak to miało miejsce na jednym z występów Baroness. Natomiast podczas jednego z koncertów Eagles of Death Metal fan odgryzł ucho mężczyźnie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Megadeth