Megadeth po raz pierwszy zagrał na żywo „The Threat is Real”

Aleksandra Degórska
25.02.2016 14:21
Megadeth po raz pierwszy zagrał na żywo „The Threat is Real” Fot. REPORTER / East News

Ciekawi, jak materiał z nowego krążka kapeli prezentuje się podczas koncertu? Teraz możecie się o tym przekonać na własne oczy.

22 stycznia 2016 roku światło dzienne ujrzał krążek „Dystopia”, który był promowany przez single „Fatal Illusion”, „Dystopia” czy „The Threat is Real”, do którego powstał również teledysk.

15. album zespołu zadebiutował na 3. miejscu listy Billboard 200. Jest to drugi najlepszy wynik w historii kapeli i zarazem najlepszy od czasu ukazania się „Countdown to Extinction” z 1992 roku.

Zespół jest obecnie w trasie koncertowej promującej to wydawnictwo. Oczywiście podczas tych występów nie może zabraknąć utworów z nowego krążka. W czasie koncertu w Denver w Fillmore Auditorium Megadeth po raz pierwszy wykonał numer „The Threat is Real”.

Posłuchajcie, jak prezentuje się ten utwór na żywo:

Jakie jeszcze kompozycje wykonał tego wieczoru zespół?

Tracklista:

 1. Hangar 18
 2. Kingmaker
 3. Wake Up Dead
 4. In My Darkest Hour
 5. The Threat Is Real
 6. Sweating Bullets
 7. Dawn Patrol
 8. Poison Was the Cure
 9. She-Wolf
 10. Trust
 11. Fatal Illusion
 12. A Tout Le Monde
 13. Skin o' My Teeth
 14. Peace Sells
 15. Symphony of Destruction
  Bis:
 16. Holy Wars... The Punishment Due

W tworzeniu krążka brali udział oprócz Mustaine'a basista David Ellefson, jak również nowi muzycy: gitarzysta Kiko Loureiro oraz perkusista Chris Adler z Lamb of God, którzy zastąpili Chrisa Brodericka i Shawna Drovera. Jak widać zmiany personalne wyszły zespołowi na dobre.

Za produkcję „Dystopii” odpowiedzialny jest sam Dave Mustaine oraz Toby Wright. Materiał miksował Josh Wilbur znany ze współpracy m.in. z Lamb of God, Gojirą i Avenged Sevenfold.

Polscy fani będą mogli przekonać się, jak materiał z nowego krążka sprawdzi się na żywo już 7 czerwca 2016 roku w Atlas Arenie w Łodzi podczas Power Festival 2016. W ramach tej imprezy zagra też Korn oraz Sixx:A.M.

Jak oceniacie „The Threat is Real” w wersji na żywo?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.