22.01.2016 09:54

Megadeth pokazał animowaną „Dystopię”

Grupa Dave'a Mustaine'a udostępniła kolejny teledysk promujący jej 15. album. Tym razem zilustrowano utwór tytułowy.

Megadeth pokazał animowaną „Dystopię”
foto: kadr z wideo

„Dystopia” to trzeci singiel promujący najnowszy album Megadeth. Zrealizowano do niego drugi klip po „The Threat is Real”. Nowy teledysk stanowi kontynuację poprzedniego: zrealizowano go w tej samej technice i prezentuje tę samą rysunkową kreskę.

Klip ponownie utrzymano w futurystycznym klimacie współgrającym z oprawą płyty, ale jego ukryte smaczki nawiązują też do klasycznych albumów grupy. Mimo animowanego charakteru od pierwszych scen uderza brutalnością. Nie zabrakło w nim również nieśmiertelnego Vica Rattleheada, który specjalnie na potrzeby „Dystopii” zamienił się w cyborga.

Najświeższe wideo Megadeth obejrzycie poniżej:

Dave Mustaine zdradził, że nowy teledysk inspirowany jest filmami pokroju „Armageddonu”, „Dnia niepodległości”, „12 małp” i „Planety małp”. Animację zrealizował artysta z Wielkiej Brytanii według pomysłu samego gitarzysty.

"

Zakończenia tych filmów zawsze przedstawiają ten sam morał: jeśli opowiadasz się po właściwej stronie, nie będziesz musiał poddać się dystopijnemu światu. To jedna z tych rzeczy, na których się wychowałem. Kiedy tłumaczyłem to naszemu artyście, wydawało mi się, że doskonale rozumie, o czym mówię. "

Album „Dystopia” ukazał się 22 stycznia 2016 roku. Jego producentem jest sam Dave Mustaine oraz Toby Wright. Za miks odpowiada Josh Wilbur znany ze współpracy m.in. z Lamb of God, Gojirą i Avenged Sevenfold. To pierwszy krążek Megadeth nagrany z udziałem Kiko Loureiro i Chrisa Adlera - według lidera bez nich nie byłby tak dobry.

Oto okładka płyty i lista wypełniających ją utworów:

megadeth_dystopia

Tracklista:

 1. The Threat Is Real
 2. Dystopia
 3. Fatal Illusion
 4. Death From Within
 5. Bullet To The Brain
 6. Post American World
 7. Poisonous Shadows
 8. Conquer or Die!
 9. Lying In State
 10. The Emperor
 11. Foreign Policy

Cyfrowe wydanie krążka wzbogaciły dwa dodatkowe utwory: „Look Who's Talking” i „Last Dying Wish”.

Oprócz dwóch klasycznych teledysków, zespół przygotował również pięć specjalnych klipów przedstawionych w wirtualnej rzeczywistości. Za ich realizację odpowiada znany z serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” Blair Underwood.

Jak Wam się podoba nowy klip Megadeth?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Megadeth