19.07.2016 12:56

Megadeth pokazał „postamerykański świat”

Zespół Dave'a Mustaine'a zaprezentował nowy teledysk promujący płytę „Dystopia”. Zobaczcie efektowne wideo do utworu „Post American World”.

Megadeth pokazał „postamerykański świat”
foto: kadr z wideo

Biorąc pod uwagę sukces ostatniej płyty Megadeth, nie ma co się dziwić, że zespół wciąż nie ustaje w promowaniu jej kolejnymi teledyskami. Po animowanych klipach do „The Threat is Real” i „Dystopii”, a także zrealizowanym w 360 stopniach wideo do „Poisonous Shadows” przyszła pora na utwór zatytułowany „Post American World”.

Kawałek doskonale wpisuje się w panujące obecnie w Stanach Zjednoczonych nastroje, czego zespół nie omieszkał wykorzystać w towarzyszącej mu, efektownej wizji. Jest ślepa sprawiedliwość, płonący Biały Dom i uściski dłoni we krwi. To również prawdopodobnie ostatnia szansa, by w szeregach zespołu zobaczyć Chrisa Adlera, który został już oficjalnie zastąpiony przez Dirka Verbeurena.

Klip do „Post American World” obejrzycie poniżej:

Obok teledysku specjalnie na potrzeby promocji klipu powstała specjalna strona usa-tomorrow.us, na której znalazły się spreparowane newsy z postamerykańskiego świata. Nie brakuje wśród nich nawiązań do poprzednich teledysków Megadeth, a także płyt i samych utworów. Zespół wykorzystał też hasło Donalda Trumpa, przerabiając je na „Make Metal Great Again”.

Dave Mustaine zdradzał w wywiadach, że jego zdaniem „Post American World” to duchowy spadkobierca słynnego „Symphony Of Destruction” i klip też zdaje się nawiązywać do dawnej estetyki zespołu. Lider Megadeth doskonale zdaje sobie sprawę, że rząd jego kraju odbywa za plecami obywateli mnóstwo spotkań, o których nikt nie ma pojęcia i że niektórzy wcale nie życzą sobie Ameryki na całym świecie.

"

Ten utwór opowiada o tym, że być może nie wszyscy w tej chwili lubią Amerykę i niektórzy prędko wydają osądy w stylu „Wypie*dalajcie z mojego kraju, nie chcemy tutaj waszego wojska”, ale zwróćcie uwagę, jak prędko ludzie chcą się tu przeprowadzać. Wydarzyło się tyle rzeczy, które dowiodły, że dobrze było mieć taką zachodnią mentalność, ale z drugiej strony, spójrzmy dziś na kraje demokratyczne jak Wielka Brytania czy Kanada. Teraz uważa się, że to jest nowy front, nowy Zachód - o to właśnie chodzi z postamerykańskim światem. "

Jak Wam się podoba klip do „Post American World”?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Megadeth