Megadeth przerwał koncert z powodu zamieszek

Aleksandra Degórska
23.08.2016 11:59
Megadeth przerwał koncert z powodu zamieszek Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Do niebezpiecznej sytuacji doszło 20 sierpnia 2016 roku podczas występu kapeli w Paragwaju. Dlaczego zespół zdecydował się przerwać swój koncert?

Megadeth właśnie jest w trakcie trasy koncertowej promującej album „Dystopia”. Niestety w czasie tournée nie obyło się bez przykrych incydentów - w Argentynie podczas występu Megadeth w Neuquén jeden z fanów został zaatakowany nożem i muzycy postanowili odwiedzić poszkodowanego w szpitalu.

Do kolejnej nieprzyjemnej sytuacji doszło na koncercie w Pagawaju. Widzowie zniszczyli barierkę pod sceną w wyniku czego spora liczba osób została ranna. Co więcej jedna z kobiet o mały włos nie została stratowana w tłumie.

Całą sytuację opisał Dave Mustaine na swoim profilu na Twitterze:

Drogi Paragwaju, po tym, jak zniszczono trzy barykady, kilkaset fanów stratowało trzech ochroniarzy i prawie zabito kobietę, z ubolewaniem musieliśmy odwołać koncert. Zrozumcie, że wasze bezpieczeństwo jest tak samo ważne, jak nasze.

Co więcej ktoś wtargnął na scenę i rzucono butelkę w jej stronę. Mustaine zapowiedział, że postara się jak najszybciej wrócić do Paragwaju, by zagrać w całości koncert, jednak występ odbędzie się w innym lokalu i z innym organizatorem.

Muzyk opublikował również zdjęcie ukazujące zniszczenia z komentarzem, że 2 osoby z ekipy zostały poszkodowane w wyniku uderzenia szkłem, które rzuciły w nich osoby z publiczności.

Zobaczcie również nagranie z tego zajścia:

Nie wiadomo co wywołało zamieszki. Nic dziwnego, że zespół nie dokończył koncertu, bo sytuacja nie prezentowała się zbyt dobrze. Miejmy nadzieję, że sprawcy zostaną złapani i odpowiednio ukarani, zaś zespół wróci do fanów, by zagrać obiecywany koncert.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.