Megadeth radzi by "nie zadzierać z Matką Ziemią" w nowym spocie promującym iPhone'a

19.04.2019 10:49
Megadeth radzi by "nie zadzierać z Matką Ziemią" w nowym spocie promującym iPhone'a Fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER/East News

Apple nawiązało współpracę z zespołem Megadeth, który pozwolił firmie użyć utworu "Last Rites/Loved to Deth" w nowym spocie reklamowym promującym iPhone'a XS. Zobaczcie efekty.

Spot reklamowy zatytułowany "Don't mess with Mother" ("Nie zadzieraj z Matką") zadebiutował w telewizji 17 kwietnia 2019 roku podczas play-offów ligi NBA. Wideo prezentuje ujęcia żywcem wyciągnięte z wysokobudżetowych programów dokumentalnych. Haczyk tkwi jednak w tym, że materiał został przygotowany w całości dzięki kamerom umieszczonym w iPhone'ach XS. Do pracy zatrudniono profesjonalnych fotografów i operatorów, którzy pracują dla m.in National Geographic.

Megadeth w nowym spocie reklamowym iPhone'a 

Oprócz naprawdę dobrej warstwy wizualnej, fani ciężkich brzmień ucieszą się zapewne z faktu, że w spocie użyto też świetnego utworu. Ścieżką dźwiękową jest bowiem "Last Rites/Loved to Deth" w wykonaniu Megadeth. Dzieło otwiera 1. pełnoprawny album studyjny zespołu Dave'a Mustaine'a, który nosi tytuł "Killing Is My Business... And Business Is Good!". Agresywny dźwięk gitar połączony z atakiem żmii, czy krzyk Mustaine'a towarzyszący rozwścieczonemu hipopotamowi? To trzeba zobaczyć:

Wideo w trakcie niecałych dwóch dni zdobyło prawie 18 milionów wyświetleń na YouTubie. Zobaczyły je również miliony widzów oglądających najważniejsze mecze koszykówki w sezonie NBA.

Przeczytaj także

Współpracą pochwalił się również sam zespół na swoim Instagramie. Niestety, ani Mustaine, ani Megadeth nie skomentowali w żaden sposób tej współpracy, a jedynie poinformowali o tym, że ich utwór został użyty w nowej kampanii reklamowej Apple:

Megadeth - kiedy premiera nowej płyty?

Dyskografię Megadeth zamyka wydany w 2016 roku krążek "Dystopia", za który zespół dostał swoją pierwszą w karierze nagrodę Grammy. Dave Mustaine potwierdził jednak, że trwają intensywne prace nad nowym albumem, który ma być "jeszcze cięższy i bardziej agresywny" od poprzednika, który jest zgodnie uznawany za jedno z najlepszych wydawnictw zespołu od lat. Krążek ma jednak zadebiutować dopiero w 2020 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.