19.04.2019 10:49

Megadeth radzi by "nie zadzierać z Matką Ziemią" w nowym spocie promującym iPhone'a

Apple nawiązało współpracę z zespołem Megadeth, który pozwolił firmie użyć utworu "Last Rites/Loved to Deth" w nowym spocie reklamowym promującym iPhone'a XS. Zobaczcie efekty.

Dave Mustaine
foto: Xinhua/Photoshot/REPORTER/East News

Spot reklamowy zatytułowany "Don't mess with Mother" ("Nie zadzieraj z Matką") zadebiutował w telewizji 17 kwietnia 2019 roku podczas play-offów ligi NBA. Wideo prezentuje ujęcia żywcem wyciągnięte z wysokobudżetowych programów dokumentalnych. Haczyk tkwi jednak w tym, że materiał został przygotowany w całości dzięki kamerom umieszczonym w iPhone'ach XS. Do pracy zatrudniono profesjonalnych fotografów i operatorów, którzy pracują dla m.in National Geographic.

Megadeth w nowym spocie reklamowym iPhone'a 

Oprócz naprawdę dobrej warstwy wizualnej, fani ciężkich brzmień ucieszą się zapewne z faktu, że w spocie użyto też świetnego utworu. Ścieżką dźwiękową jest bowiem "Last Rites/Loved to Deth" w wykonaniu Megadeth. Dzieło otwiera 1. pełnoprawny album studyjny zespołu Dave'a Mustaine'a, który nosi tytuł "Killing Is My Business... And Business Is Good!". Agresywny dźwięk gitar połączony z atakiem żmii, czy krzyk Mustaine'a towarzyszący rozwścieczonemu hipopotamowi? To trzeba zobaczyć:

Wideo w trakcie niecałych dwóch dni zdobyło prawie 18 milionów wyświetleń na YouTubie. Zobaczyły je również miliony widzów oglądających najważniejsze mecze koszykówki w sezonie NBA.

Megadeth
Megadeth
Przeczytaj także Basista Megadeth: Winyle brzmią jak g*wno

Współpracą pochwalił się również sam zespół na swoim Instagramie. Niestety, ani Mustaine, ani Megadeth nie skomentowali w żaden sposób tej współpracy, a jedynie poinformowali o tym, że ich utwór został użyty w nowej kampanii reklamowej Apple:

Megadeth - kiedy premiera nowej płyty?

Dyskografię Megadeth zamyka wydany w 2016 roku krążek "Dystopia", za który zespół dostał swoją pierwszą w karierze nagrodę Grammy. Dave Mustaine potwierdził jednak, że trwają intensywne prace nad nowym albumem, który ma być "jeszcze cięższy i bardziej agresywny" od poprzednika, który jest zgodnie uznawany za jedno z najlepszych wydawnictw zespołu od lat. Krążek ma jednak zadebiutować dopiero w 2020 roku.

Tagi: Duperele Megadeth Apple