Megadeth ujawnił „fatalną iluzję”

Magda Słomka
02.10.2015 08:48
Megadeth ujawnił „fatalną iluzję” Fot. materiały prasowe

Amerykański zespół zaprezentował pierwszy singiel promujący 15. studyjny album. Posłuchajcie kawałka „Fatal Illusion” i sprawdźcie, kiedy ukaże się nowy krążek Megadeth!

Grupa, której liderem jest Dave Mustaine, zdradziła, że następca płyty „Super Collider” z 2013 roku zostanie wydany 22 stycznia 2016 roku. Album zatytułowany „Dystopia” będzie zawierać 13 kawałków, w tym cover utworu „Foreign Policy” zespołu Fear.

Posłuchajcie pierwszego numeru z najnowszej płyty Megadeth!

Zespół stopniował napięcie przed ujawnieniem nowego numeru. Megadeth zaprezentował na swojej stronie internetowej nieznaną partię basową i perkusyjną. Z kolei basista kapeli, David Ellefson, udostępnił wideo, na którym przez parędziesiąt sekund grał nowy numer „Fatal Illusion”...

„Dystopia” była nagrywana na początku 2015 roku w Nashville pod okiem Dave’a Mustaina i producenta Toby’ego Wrighta, który pracował w przeszłości m.in. z zespołami Alice In ChainsKorn. Płyta została zmiksowana przez Josha Wilbura znanego ze współpracy z Gojirą czy Lamb Of God. Mustaine już w lutym 2015 roku zapowiadał, że nowy krążek Megadeth będzie nieodpowiedni dla radia...

Megadeth na oficjalnej stronie internetowej umieścił zegar odliczający czas do godziny 19:00, 2 października 2015 roku. Nadal nie wiadomo, co może oznaczać ta data... Jasne jest już jednak, jak będzie wyglądać okładka nowego krążka.

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. The Threat Is Real
 2. Dystopia
 3. Fatal Illusion
 4. Death From Within
 5. Bullet To The Brain
 6. Post American World
 7. Poisonous Shadows
 8. Look Who's Talking
 9. Conquer Or Die
 10. Lying In State
 11. The Emperor
 12. Last Dying Wish
 13. Foreign Policy (FEAR cover)

Podoba Wam się nowy utwór Megadeth?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.