13.08.2018 15:33

Megadeth zapowiedział wydanie nowego materiału w 2019

Dave Mustaine zdradził, że Megadeth pracuje nad nowym krążkiem, który powinien pojawić się jeszcze w 2019 roku.

Megadeth zapowiedział wydanie nowego materiału w 2019
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Ostatni album Megadeth zatytułowany „Dystopia” z 2016 roku stał się ogromnym sukcesem grupy. Dzięki tej płycie zespół otrzymał pierwszą w karierze statuetkę Grammy 2017. Takie kawałki, jak „Fatal Illusion” czy „The Threat is Real” od razu wpadły w ucho fanom. Nic zatem dziwnego, że metalowcy cały czas zastanawiają się, kiedy pojawi się kolejny krążek zespołu.

Basista zespołu, Dave Ellefson, jeszcze pod koniec 2017 potwierdził, że Megadeth pracuje nad nową płytą. Coraz więcej szczegółów pojawia się w tej kwestii i Dave Mustaine podczas ostatniego wywiadu wyznał, że krążek ukaże się już niedługo:

"

Pracujemy nad nowym materiałem od kilku tygodni. Wszyscy członkowie zespołu pracują nad piosenkami w domu i trzymamy materiał w jednym miejscu tak, aby każdy miał dostęp do bazy. Gdy będziemy już gotowi, postaram się to wszystko złożyć.  "

Kiedy ukaże się nowa płyta Megadeth?

Mustaine'a zapytano, czy zatem możemy liczyć na nowy longplay w 2019 roku i jego odpowiedź ucieszy niejednego fana:

"

Tak, oczywiście. Szanse na nowy album wynoszą 95%, nowy utwór pojawi się na 100%. "

Trzymamy zatem za słowo, że Megadeth opublikuje coś nowego w najbliższym czasie.

Basista Megadeth w Polsce w 2018

Całkiem niedawno, bo 13 czerwca 2018 Megadeth wystąpił w katowickim Spodku przed Judas Priest. Polscy fani będą mieli możliwość zobaczyć ponownie basistę grupy, który pojawi się w Warszawie w ramach swojej trasy „Basstory: An Intimate Evening Of Riffs And Repartee With David Ellefson”.

22 października 2018 Dave Ellefson spotka się z polskimi fanami i poprowadzi warsztaty gry na basie w sklepie muzycznym RIFF Megastore.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth