Megadeth opublikował fragment nowego utworu. Kiedy nowa płyta?

Mateusz Wysokiński
06.11.2018 14:02
Megadeth opublikował fragment nowego utworu. Kiedy nowa płyta? Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Megadeth nagrywa nowy album. Legenda thrash metalu zapowiada, że najnowsze wydawnictwo ukaże się już w kwietniu 2019 roku. W najnowszym wpisie na Twitterze lider formacji, Dave Mustaine, opublikował wideo ze studia nagraniowego, na dowód, że praca wre.

Megadeth pracuje właśnie nad najnowszą płytą. Grupa Dave'a Mustaine'a obiecuje, że premiera wydawnictwa odbędzie się w kwietniu 2019 roku. Lider grupy zapowiada, że nowy album będzie bardzo ciężki, a sama płyta koncertowo zadebiutuje na wielkim festiwalu muzyki metalowej. Nowy krążek stanie się już szesnastą płytą w dyskografii kapeli.

Megadeth publikuje materiał z nowej płyty

Krótki teaser najnowszej twórczości Megadeth zaprezentowany został przez samego, Dave'a Mustaine'a. Muzyk udostępnił krótkie nagranie wideo, które przedstawia perkusistę zespołu, Dirka Verbeurena, podczas pracy. W mediach spekuluje się, że w przeciwieństwie do poprzednika, album ma nawiązywać do klasycznego brzmienia zespołu z lat 80. Za udźwiękowienie najnowszego wydawnictwa zespołu odpowiadać ma Chris Rakestraw. Producent pracował przy poprzednim krążku zespołu "Dystopia". Płyta osiągnęła wielki sukces, a nawet zgarnęła nagrodę Grammy.

Megadeth zagra w Polsce?

Wiele mówi się także o promocji najnowszego albumu grupy, która ma odbyć się podczas wielkiego wydarzenia muzycznego w dziesięciu wybranych miastach świata. Sam Mustaine zaznacza, że plany zespołu na cały 2019 rok prezentują się bardzo ambitnie.

To wielka sprawa. Coś podobnego do Gigantour, ale znacznie świeższego. Zagramy w kwietniu w 10 miastach. W połowie roku zrobimy to w formie trzydniowego, weekendowego festiwalu, a pod koniec roku prawdopodobnie damy jeszcze kolejnych 10 koncertów.

Czy Polska będzie jednym z tych miejsc, gdzie Megadeth zdecyduje się na promocje swojej najnowszej płyty? Dave Mustaine wraz z zespołem gościli na terenie naszego kraju, gdzie otwierali koncert legendarnego Judas Priest. Zespół Roba Halforda promował w Katowicach wydany na początku 2018 roku album „Firepower". Czy i tym razem muzycy Megadeth zdecydują się na wizytę w którymś z polskich miast? Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.

Mateusz Wysokiński Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.