06.11.2018 14:02

Megadeth opublikował fragment nowego utworu. Kiedy nowa płyta?

Megadeth nagrywa nowy album. Legenda thrash metalu zapowiada, że najnowsze wydawnictwo ukaże się już w kwietniu 2019 roku. W najnowszym wpisie na Twitterze lider formacji, Dave Mustaine, opublikował wideo ze studia nagraniowego, na dowód, że praca wre.

megadeth dave mustaine
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Megadeth pracuje właśnie nad najnowszą płytą. Grupa Dave'a Mustaine'a obiecuje, że premiera wydawnictwa odbędzie się w kwietniu 2019 roku. Lider grupy zapowiada, że nowy album będzie bardzo ciężki, a sama płyta koncertowo zadebiutuje na wielkim festiwalu muzyki metalowej. Nowy krążek stanie się już szesnastą płytą w dyskografii kapeli.

Megadeth publikuje materiał z nowej płyty

Krótki teaser najnowszej twórczości Megadeth zaprezentowany został przez samego, Dave'a Mustaine'a. Muzyk udostępnił krótkie nagranie wideo, które przedstawia perkusistę zespołu, Dirka Verbeurena, podczas pracy. W mediach spekuluje się, że w przeciwieństwie do poprzednika, album ma nawiązywać do klasycznego brzmienia zespołu z lat 80. Za udźwiękowienie najnowszego wydawnictwa zespołu odpowiadać ma Chris Rakestraw. Producent pracował przy poprzednim krążku zespołu "Dystopia". Płyta osiągnęła wielki sukces, a nawet zgarnęła nagrodę Grammy.

Megadeth zagra w Polsce?

Wiele mówi się także o promocji najnowszego albumu grupy, która ma odbyć się podczas wielkiego wydarzenia muzycznego w dziesięciu wybranych miastach świata. Sam Mustaine zaznacza, że plany zespołu na cały 2019 rok prezentują się bardzo ambitnie.

"

To wielka sprawa. Coś podobnego do Gigantour, ale znacznie świeższego. Zagramy w kwietniu w 10 miastach. W połowie roku zrobimy to w formie trzydniowego, weekendowego festiwalu, a pod koniec roku prawdopodobnie damy jeszcze kolejnych 10 koncertów. "

Czy Polska będzie jednym z tych miejsc, gdzie Megadeth zdecyduje się na promocje swojej najnowszej płyty? Dave Mustaine wraz z zespołem gościli na terenie naszego kraju, gdzie otwierali koncert legendarnego Judas Priest. Zespół Roba Halforda promował w Katowicach wydany na początku 2018 roku album „Firepower". Czy i tym razem muzycy Megadeth zdecydują się na wizytę w którymś z polskich miast? Czas pokaże, co przyniesie przyszłość.

Mateusz Wysokiński
Tagi: Rock News Megadeth Dave Mustaine