01.08.2018 14:43

Megadeth zachęca fanów do stworzenia plakatu z okazji 35-lecia grupy

Główną nagrodą jest 500 dolarów, jak również gitara z autografami. Sprawdźcie, jakie są zasady konkursu Megadeth.

Megadeth zachęca fanów do stworzenia plakatu z okazji 35-lecia grupy
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

2018 to rok jubileuszowy dla Megadeth i z tej okazji zespół postanowił stworzyć specjalną akcję, by w obchody urodzin zaangażować również fanów. Grupa zachęca swoich wielbicieli do zaprojektowania specjalnego, rocznicowego plakatu, który ma być związany właśnie z rocznicą Megadeth. Główną nagrodą jest 500 dolarów, jak również rarytasy od Megadeth.

Prace mają się odnosić do maskotki zespołu - Vic Rattlehead, który pojawił się pierwszy raz na debiutanckiej płycie Megadeth Killing Is My Business... and Business Is Good!” w 1985 roku. Maskotka nawiązuje do przysłowia nie widzę nic złego, nie słyszę nic złego, nie mówię nic złego”. Na każdym albumie zespołu pojawiała się inna wersja Vica i fani mają dowolność jeśli chodzi o wybór jego wcielenia. Organizatorom konkursu zależy na tym, żeby praca była kreatywną ilustracją, zatem przerabianie zdjęć na komputerze nie wchodzi w grę.

Zaprojektuj plakat dla Megadeth z okazji 35. rocznicy powstania grupy

Zwycięzca oprócz 500 dolarów otrzyma również gitarę od Megadeth z autografami. Kolejne dwie wyróżnione osoby dostaną specjalne pamiątki od zespołu - płyty oraz teksty piosenek również z podpisami muzyków. Zgłoszenia można wysyłać do 12 sierpnia 2018, a szczegóły akcji znajdziecie na specjalnej stronie.

Nie jest to pierwsza taka akcja, gdy fani są zachęcani do udziału w kreatywnych konkursach. Polski fanklub Florence & the Machine zorganizował akcję w duchu Girl Power na rzecz fundacji Wonder Foundation. Jednym z zadań było zaprojektowanie plakatów z okazji koncertu Florence na Orange Warsaw Festival 2018. Plakaty z podpisem wokalistki trafiły teraz na charytatywną licytację.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Megadeth