Megadeth zagrał pierwszy koncert po tym, jak u Dave'a Mustaine'a zdiagnozowano raka

21.01.2020 13:18
Megadeth zagrał pierwszy koncert po tym, jak u Dave'a Mustaine'a zdiagnozowano raka Fot. Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS

Grupa Megadeth zagrała pierwszy koncert na trasie z Five Finger Death Punch. To debiut Dave'a Mustaine'a na scenie po leczeniu raka gardła.

Dave Mustaine ogłosił w czerwcu 2019 roku, że zdiagnozowano u niego raka gardła. Muzyk poinformował fanów, że musi odwołać trasę koncertową z Megadeth i zająć się swoim leczeniem. Chociaż sytuacja od początku była bardzo poważna, doktorzy muzyka podkreślali, że odpowiednia terapia może przynieść bardzo zadowalające efekty.

Megadeth zagrał pierwszy koncert po diagnozie Mustaine'a

Jak widać tak własnie się stało. W październiku 2019 muzyk obwieścił, że zakończył planowane dla niego zabiegi i wkrótce wróci na scenę. Do wielkiego powrotu doszło 20 stycznia 2020 roku w Helsinkach. W stolicy Finlandii odbył się pierwszy koncert Megadeth w ramach trasy z Five Finger Death Punch.

W sieci pojawiły się liczne filmiki fanów Dave'a, na których możecie sprawdzić, w jakiej formie jest wokalista. Muzycy wykonali 11 utworów, a setlista być może powtórzy się na koncercie w Polsce.

Setlista Megadeth z 20 stycznia 2020 roku:

 1. Hangar 18
 2. Wake Up Dead
 3. Sweating Bullets
 4. Dawn Patrol
 5. Trust
 6. A Tout Le Monde
 7. She-Wolf
 8. Dystopia
 9. Symphony Of Destruction
 10. Peace Sells
 11. Encore: Holy Wars… The Punishment Due
Przeczytaj także

Megadeth w Polsce w 2020 roku 

Grupa Megadeth powróci do Polski już 12 lutego 2020 roku. Muzycy zagrają na warszawskim Torwarze wraz z Five Finger Death Punch oraz Bad Wolves. Impreza odbędzie się na warszawskim Torwarze w ramach trasy MegaDeathPunch Tour.

Zobacz też: Polak sprzedaje kurtkę Dave'a Mustaine'a z czasów "Rust in Peace" za niemal 20 tysięcy złotych 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.