Memoriał Jona Lorda w Warszawie: Tak wyglądało „Highway Star” w wykonaniu muzyków grup Skaldowie i Chainsaw

Aleksandra Degórska
18.10.2018 17:37
Memoriał Jona Lorda w Warszawie: Tak wyglądało „Highway Star” w wykonaniu muzyków grup Skaldowie i Chainsaw Fot. kadr z wideo

Zobaczcie, jak było w 2017 roku na Memoriale Jona Lorda, który powraca już 20 października 2018.

W 2012 roku wystartowała inicjatywa, której celem jest upamiętnienie Jona Lorda - klawiszowca Deep Purple, który zmarł w 2012 roku. Gospodarzem memoriału Jona Lorda w Warszawie jest zespół Made in Warsaw, którego podstawowy skład tworzą muzycy m.in zespołu Ani Rusowicz (klawiszowiec Łukasz Jakubowicz) i Nocnego Kochanka (Robert "Kazon" Kazanowski).

Memoriał Jona Lorda w Warszawie: „Highway Star” w wykonaniu muzyków grup Skaldowie i Chainsaw

Oprócz zespołu na scenie nie brakuje również gości. Organizatorzy imprezy opublikowali nagranie z poprzedniej edycji imprezy z utworem „Highway Star” w wykonaniu Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów i Macieja Koczorowskiego z Chainsaw. Zobaczcie, jak muzycy poradzili sobie ze znanym utworem Deep Purple:

VII Memoriał Jona Lorda w Warszawie

Kolejna edycja Memoriału Jona Lorda odbędzie się 20 października 2018 roku w Hybrydach. W tym roku nie pojawi się tak wielu gości - po ostatnich, pełnych znanych nazwisk edycjach, gospodarze imprezy stwierdzili, że przyszedł czas na chwilę oddechu i zmianę koncepcji artystycznej. Show będzie bardziej organiczne, nastawione na muzykę i odbędzie się w mniejszym klubie, gdzie kontakt muzyków z publicznością jest bardziej intymny.

Z okazji 45-lecia wydania płyty koncertowej „Made in Japan” Deep Purple zespół Made in Warsaw zaprezentuje program tego albumu w całości. Oczywiście nie zabraknie też nowszych kompozycji Deep Purple.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.