18.10.2018 17:37

Memoriał Jona Lorda w Warszawie: Tak wyglądało „Highway Star” w wykonaniu muzyków grup Skaldowie i Chainsaw

Zobaczcie, jak było w 2017 roku na Memoriale Jona Lorda, który powraca już 20 października 2018.

Memoriał Jona Lorda
foto: kadr z wideo

W 2012 roku wystartowała inicjatywa, której celem jest upamiętnienie Jona Lorda - klawiszowca Deep Purple, który zmarł w 2012 roku. Gospodarzem memoriału Jona Lorda w Warszawie jest zespół Made in Warsaw, którego podstawowy skład tworzą muzycy m.in zespołu Ani Rusowicz (klawiszowiec Łukasz Jakubowicz) i Nocnego Kochanka (Robert "Kazon" Kazanowski).

Memoriał Jona Lorda w Warszawie: „Highway Star” w wykonaniu muzyków grup Skaldowie i Chainsaw

Oprócz zespołu na scenie nie brakuje również gości. Organizatorzy imprezy opublikowali nagranie z poprzedniej edycji imprezy z utworem „Highway Star” w wykonaniu Andrzeja Zielińskiego ze Skaldów i Macieja Koczorowskiego z Chainsaw. Zobaczcie, jak muzycy poradzili sobie ze znanym utworem Deep Purple:

VII Memoriał Jona Lorda w Warszawie

Kolejna edycja Memoriału Jona Lorda odbędzie się 20 października 2018 roku w Hybrydach. W tym roku nie pojawi się tak wielu gości - po ostatnich, pełnych znanych nazwisk edycjach, gospodarze imprezy stwierdzili, że przyszedł czas na chwilę oddechu i zmianę koncepcji artystycznej. Show będzie bardziej organiczne, nastawione na muzykę i odbędzie się w mniejszym klubie, gdzie kontakt muzyków z publicznością jest bardziej intymny.

Z okazji 45-lecia wydania płyty koncertowej „Made in Japan” Deep Purple zespół Made in Warsaw zaprezentuje program tego albumu w całości. Oczywiście nie zabraknie też nowszych kompozycji Deep Purple.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Deep Purple