11.08.2016 10:44

Meshuggah w wykonaniu Homera Simpsona

Nawet animowany Simpson chciałby czasem zagrać djent. Posłuchajcie, czy mu to się udało.

Meshuggah w wykonaniu Homera Simpsona
foto: kadr z wideo

Basista jest chyba najmniej docenianym muzykiem w kapeli. Wszyscy uważają, że grasz tylko szarpiąc jedną strunę. Co więcej dziewczyny lecą na wokalistę i gitarzystę, gdy tymczasem sekcja rytmiczna jest zdecydowanie mniej atrakcyjna dla płci pięknej.

Co dopiero ma powiedzieć Meshuggah, którego twórczość brzmi jak jedno wielkie dudnienie. Internauci nie pozostawiają suchej nitki na szwedzkim zespole.

foto: ifunny.co

Teraz ktoś wpadł na pomysł, by pod scenę z kreskówki o Simpsonach, w której głowa rodziny uczy się grać na basie, podłożyć muzykę formacji Meshuggah.

Po tym, jak sprzedawca przekonuje brzuchatego ojca, iż ma on wystarczająco grube paluchy, żeby grać właśnie na tym instrumencie, Homer decyduje się na bas. W konsekwencji Simpson zabiera instrument do domu, gdzie dudni na cały dom.

Całkiem łatwo gra się na takim instrumencie - wystarczy szarpać jedną strunę i tyle...

Jak widać muzyka wciągnęła Homera w całości i gra on na basie cały czas, nawet jadąc samochodem. W końcu nie jest to wcale takie trudne - jedna gruba strona w zupełności wystarczy, żeby wykonać repertuar grupy Meshuggah. Najważniejsze, żeby było nisko, ciężko i... nisko.

Co tymczasem słychać u kapeli Meshuggah? 7 października 2016 roku ukaże się 8. album zatytułowany „The Violent Sleep Of Reason”. Tuż po tym formacja wybierze się w jesienną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która wystartuje 10 października 2016.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Meshuggah