05.08.2016 16:02

Meshuggah zapowiedziała wydanie 8. albumu

W końcu nadszedł czas na nowy krążek zespołu. Kiedy pojawi się na sklepowych półkach studyjna płyta formacji?

Meshuggah zapowiedziała wydanie 8. albumu
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Zespół kazał fanom sporo czekać na nowy studyjny krążek, bowiem ostatnia płyta „Koloss” ukazała się w 2012 roku. Meshuggah zaczęła tworzyć materiał jeszcze latem 2014 roku i perkusista Tomas Haake liczył na to, że w 2016 ukaże się studyjny album. Tak też się stanie.

Czytelnicy magazynu Revolver zauważyli reklamę albumu grupy Meshuggah i tym sposobem wyciekły informacje dotyczące nadchodzącego wydawnictwa.

W końcu jednak Nuclear Blast potwierdził te informacje. 7 października 2016 roku ukaże się 8. album kapeli zatytułowany „The Violent Sleep Of Reason”. Jak na razie wiadomo jedynie, że na albumie znajdzie się 10 kompozycji.

Tracklista:

  1. Clockworks
  2. Born In Dissonance
  3. MonstroCity
  4. By The Ton
  5. Violent Sleep Of Reason
  6. Ivory Tower
  7. Stifled
  8. Nostrum
  9. Our Rage Won’t Die
  10. Into Decay

Obejrzyjcie również, jak prezentuje się okładka tej płyty:

foto: materiały prasowe

Krążek dostępny jest w przedsprzedaży. Fani mają do wyboru wersje na CD oraz winylu, dostępnym w różnych kolorach. Można sobie również sprawić koszulkę, plakat czy... maskę.

foto: shop.nuclearblast.com

Jeszcze w listopadzie 2014 roku Mårten Hagström opowiadał o tworzeniu nowego materiału:

"

Dopóki nie mamy pomysłów, połowy utworu, na którym moglibyśmy zacząć budować, czegoś, w czym nie możemy pokopać, nie angażujemy całego zespołu. Dopiero wtedy wszyscy włączają się w proces tworzenia. Od tego momentu mamy do czynienia z efektem kuli śniegowej, która szybko rośnie. "

Tuż po ukazaniu się nowego albumu Meshuggah wybiera się w jesienną trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, która wystartuje 10 października 2016 roku. Zapewne podczas tych występów nie zabraknie numerów z nowej płyty.

Sprawicie sobie album The Violent Sleep Of Reason?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Meshuggah