12.09.2018 17:18

Męskie Granie 2018: Organek wystąpił z wokalistkami w ramach projektu ØNA

Na scenie obok muzyków grupy Organek pojawiły się m.in. Anita Lipnicka, Kasia Nosowska czy Renata Przemyk.

Organek i program ONA
foto: kadr z wideo

Impreza Męskie Granie co roku przyciąga dzikie tłumy, które dosłownie walczą o wejściówki na koncerty. Projekt jest o tyle ciekawy, że na jednej scenie pojawia się grupa znanych muzyków, która powoływana jest specjalnie na to wydarzenie. Tegoroczna trasa koncertowa ruszyła 14 lipca 2018 w Poznaniu i zakończyła się 25 sierpnia 2018 w Żywcu.

Tego właśnie dnia zespół Organek postanowił zaprezentować wyjątkowy koncert w ramach projektu ØNA. Na scenie obok muzyków grupy Organek pojawiły się Katarzyna Nosowska, Renata Przemyk, Barbara Wrońska, Katarzyna Groniec oraz Anita Lipnicka. Co więcej piosenki były przeplatane materiałem wideo, w którym zobaczyliśmy Agnieszkę Holland, Krystynę Jandę czy Magdalenę Cielecką.

ØNA - specjalny koncert grupy Organek na Męskim Graniu 2018

Zobaczcie, jak wypadł ten koncert:

Tomasz Organek tak wypowiedział się na temat tego wydarzenia:

"

Nadrzędną ideą koncertu ØNA było zwrócenie uwagi na uniwersalne wartości, które budują społeczności, społeczeństwa, grupy, nas wszystkich. Pokój, demokracja, tolerancja, szacunek, dialog, miłość, wszystko to, co prowadzi do porozumienia w duchu wartości humanistycznych, głęboko ludzkich.(...) ØNA to głos kobiet w powyższej sprawie, kobiet, bo to one, niezaślepione testosteronem, potrafią być o wiele bardziej dalekowzroczne, dzięki czemu skore do dialogu i nastawione na szukanie rozwiązania. "

Męskie Granie 2018 

Tegoroczną imprezę Męskiego Grania promuje utwór „Początek” w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadły i Krzysztofa Zalewskiego. Numer doczekał się już coveru w wykonaniu uczniów z Dąbrowy Górniczej, który spodobał się wielu internautom. Na koncertach nie zabrakło również niespodzianek - Męskie Granie Orkiestra zagrała we Wrocławiu cover Maanamu w hołdzie dla Kory.

Romana Makówka
Tagi: Rock News Organek