22.06.2018 11:02

Męskie Granie 2018: Zobacz, jak nagrywano klip do utworu „Początek”

Jesteście ciekawi, jak wyglądała praca nad teledyskiem do kawałka „Początek”? Teraz możecie obejrzeć nagranie zza kulis Męskiego Grania.

Męskie Granie - Początek. Zobacz making of klipu
foto: kadr z wideo

To już stało się tradycją, że każde kolejne Męskie Granie promowane jest przez piosenkę stworzoną przez ambasadorów danej edycji. W 2018 roku Krzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło i Kortez zaprezentowali numer „Początek”. Do piosenki powstał klip, który został nagrany na żywo w jednym ujęciu. W wideo zobaczyliśmy również muzyków Olka Świerkota i Kubę Staruszkiewicza.

Tworząc ten teledysk cała ekipa musiała mocno się skupić, by każdy kolejny element był doprecyzowany w najmniejszym szczególe, bowiem jeden mały błąd spowodowałby, że całe nagranie trzeba zacząć od początku.

Kulisy nagrywania hymnu Męskiego Grania 2018

Teraz twórcy udostępnili wideo, w którym pokazano jak dokładnie nagrywano teledysk - możemy zatem zobaczyć, jak wyglądała praca kamerzystów, w jaki sposób przemieszczali się muzycy i w jakim pomieszczeniu nagrano teledysk.

Master shot, czyli właśnie nagranie w jednym ujęciu, często wykorzystywany w teledyskach muzycznych. Wystarczy wspomnieć o „Bleed It Out” Linkin Park, „Hideaway” wokalistki Kiesza czy „What’s A Girl To Do” Bat For Lashes.

 Trasa Męskiego Grania 2018

Impreza wystartuje 14 lipca 2018 w Poznaniu i trasa odwiedzi takie miasta, jak Katowice, Wrocław, Kraków, Gdynia, Warszawa, zaś ostatni koncert odbędzie się jak zawsze w Żywcu.

Bilety trafiły do sprzedaży 11 czerwca 2018 i zainteresowanie było tak duże, że serwery tego nie wytrzymały. Dlatego 20 czerwca 2018 kolejny raz ruszyła sprzedaż biletów, które rozeszły się w błyskawicznym tempie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News