Męskie Granie: Utwory promujące trasy z poprzednich lat

Maciej Koprowicz
21.05.2018 15:31
Męskie Granie: Utwory promujące trasy z poprzednich lat Fot. MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/EAST NEWS

Już niedługo poznamy oficjalny hymn trasy koncertowej Męskie Granie 2018. W oczekiwaniu na ten utwór przypomnijmy sobie piosenki, które były motywami przewodnimi imprez z lat poprzednich.

Cykl koncertów pod hasłem Męskie Granie na stałe wpisał się już w muzyczny kalendarz w Polsce. Co roku w kilku miastach naszego kraju występują najpopularniejsi wykonawcy polskiej sceny alternatywnej. Tradycją cyklu jest nagranie przez gwiazdy danej edycji wspólnej piosenki, która pełni rolę hymnu imprezy.

Na razie poznaliśmy przystanki tegorocznej trasy Męskie Granie. Przedstawiają się następująco:

  • 14 lipca 2018 - Poznań, Park Cytadela
  • 21 lipca 2018 - Katowice, Strefa Kultury
  • 28 lipca 2018 - Wrocław, Pergola
  • 4 sierpnia 2018 – Kraków, Centrum Sportu Parkowa
  • 11 sierpnia 2018 – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia 2018 - Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia 2018 - Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

Artystów, którzy w tym roku pojawiać się będą na scenach Męskiego Grania poznamy już niebawem. We wtorek, 22 maja 2018 w programie „Kuba Wojewódzki” w telewizji TVN zostanie zaprezentowany hymn Męskiego Grania 2018.

Przeczytaj także

Hymn Męskiego Grania 2018 - kto wykonuje?

Wykonawcy oficjalnej piosenki trasy, którzy równocześnie pełnią rolę frontmanów Męskie Granie Orkiestry, nie są na razie znani. Prawdopodobnie utwór wykonają trzy osoby. Wszystkiego dowiemy się już jutro po 21.30 – artyści będą gośćmi talk-show Wojewódzkiego, a następnie wspólnie wykonają utwór przewodni.

Piosenki Męskiego Grania - wszystkie dotychczasowe utwory

W poprzednich latach piosenki towarzyszące imprezie stawały się dużymi przebojami. Czy tak będzie tez w tym roku? W oczekiwaniu na hymn Męskiego Grania 2018 przypomnijmy sobie utwory z poprzednich lat.

Męskie Granie 2010: Waglewski, Abradab, Maleńczuk „Wszyscy muzycy to wojownicy”

W 2010 dyrektorem artystycznym imprezy był Wojciech Waglewski z Voo Voo, który był także kompozytorem jej pierwszego hymnu. Wówczas, zgodnie z nazwą, na koncertach występowali sami panowie, co znalazło swoje odzwierciedlenie także w zestawie wykonawców promującego ją utworu. Lider Voo Voo zaprosił rapera Abradaba (Kaliber 44) i Macieja Maleńczuka.

Męskie Granie 2011: Wojciech Waglewski, Lech Janerka, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer „Kobiety nam wybaczą”

I w tym roku za sterami Męskiego Grania stał Wojciech Waglewski. Słowa promującego koncerty utworu napisał wspólnie z Lechem Janerką, Spiętym (Lao Che) i swoim synem Fiszem.

Męskie Granie 2012: Katarzyna Nosowska i Marek Dyjak „Ognia!”

Po raz pierwszy dyrektorem Męskiego Grania została kobieta – Katarzyna Nosowska. Sygnalizowało to również odejście cyklu od typowo męskiego lineupu. Hymn trasy wokalistka Heya nagrała z Markiem Dyjakiem.

Męskie Granie 2013: Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. „Jutro jest dziś”

Po raz drugi z rzędu dyrektorem artystycznym imprezy była Nosowska, której tym razem pomagał raper O.S.T.R. Para odpowiadała także za promujący trasę utwór.

Męskie Granie 2014: Męskie Granie Orkiestra „Elektryczny”

Od tego roku nie wybierano już dyrektora artystycznego imprezy, a jedynie szefa artystycznego Męskie Granie Orkiestry, która odtąd wspólnymi siłami tworzyła piosenki przewodnie. Utwór „Elektryczny” skomponował i wyprodukował Andrzej Smolik, tekst napisała Katarzyna Nosowska, a zaśpiewali go Monika Brodka i Dawid Podsiadło.

Męskie Granie 2015: Męskie Granie Orkiestra „Armaty”

Kolejny utwór skomponowany i wyprodukowany przez Smolika, ale tym razem z tekstem Fisza i Meli Koteluk, którzy byli również wokalistami. Na gitarach zagrali natomiast Fisz, Tomasz Organek i Krzysztof Zalewski.

Męskie Granie 2016: Męskie Granie Orkiestra „Wataha”

W 2016 szefem Orkiestry został Organek, który wykonał promujący trasę utwór z Dawidem Podsiadło i O.S.T.R.-em. Wszyscy wspólnie napisali słowa, a muzykę dostarczyli Organek i Podsiadło.

Męskie Granie 2017: Męskie Granie Orkiestra „Nieboskłon”

Ponownie w roli szefa artystycznego wystąpił Tomasz Organek. Samodzielnie napisał muzykę do utworu „Nieboskłon”, a tekst stworzył wspólnie z Kasią Nosowską. Piosenkę zaśpiewali Brodka, Organek i Piotr Rogucki (Coma).

 

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.