22.04.2020 17:06

Męskie Granie w czasach pandemii. 70 muzyków zagrało z Nosowską i Miuoshem

Męskie Granie nie przestaje grać nawet w czasach pandemii. Miuosh stworzył wyjątkowy teledysk z dziesiątkami muzyków bez wychodzenia z domu.

Katarzyna Nosowska
foto: Michal Dubiel/REPORTER

Przez trwającą pandemię koronawirusa odwołano imprezy, koncerty i festiwale na całym świecie. Część z planowanych wydarzeń przełożono, a niektóre odbędą się w zupełnie nowej formule - za pośrednictwem internetu. Coraz więcej muzyków decyduje się podtrzymać kontakt z fanami poprzez kręcenie klipów czy granie koncertów online - w całkowitej izolacji.

Męskie Granie w czasach pandemii

Na podobne rozwiązanie zdecydowali się kolejni artyści. W ramach akcji "Zostań w domu" do sieci przeniosło się także Męskie Granie. Miuosh, Katarzyna Nosowska, Smolik oraz kilkudziesięciu muzyków z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia nagrało własną wersję utworu "Tramwaje i Gwiazdy". Każdy z artystów, który wziął udział w przedsięwzięciu, podczas kręcenia swojego nagrania nie wyszedł z domu.

mężczyzna w masce w metrze
mężczyzna w masce w metrze
Przeczytaj także Tanie maseczki wielorazowe w Lidlu. Uszył je największy polski producent rajstop

Jak czytamy w opisie akcji:

"

Każdy z muzyków i wokalistów nagrał swoje partie za pomocą własnego smartfona w domowym zaciszu. W kolejnym etapie wszystkie nagrania trafiły do Miuosha, który zajął się montażem wideo oraz edycją dźwięku. Co ciekawe, w nagraniu wykorzystano jedynie partie zarejestrowane na potrzeby tej wersji – nie sięgnięto po materiały z albumu koncertowego ani nie dogrywano instrumentów w warunkach studyjnych przy pomocy profesjonalnego sprzętu. Artyści wykorzystali jedynie to, co mieli pod ręką i z czego korzystają na co dzień. Za mix utworu odpowiadają Miuosh i Smolik. "

Ostatecznie w tworzeniu wspólnego klipu wzięło udział 70 muzyków, zmontowanie materiału trwało aż 60 godzin, a dźwięk edytowano przez 12 godzin. Dzięki wysiłkowi artystów wiemy, że izolacja nie musi oznaczać końca działalności twórczej, a sztuka nie zna żadnych granic.

Corey Taylor wyjaśnia, jak według niego będzie wyglądał powrót koncertów po pandemii
Corey Taylor wyjaśnia, jak według niego będzie wyglądał powrót koncertów po pandemii
Przeczytaj także Corey Taylor wyjaśnia, jak według niego będzie wyglądał powrót koncertów po pandemii
Tagi: Katarzyna Nosowska Męskie Granie koronawirus