Metal Doctrine Festival odwołany: „nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS”

Kamil Kacperski
09.10.2018 13:34
Metal Doctrine Festival odwołany: „nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS” Fot. Soundterror/ facebook.com/Metal-Doctrine-Festival-826154144212968

Jak napisali sami organizatorzy w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na Facebooku, festiwal nie mógł się odbyć w innym miejscu z powodów organizacyjnych.

Organizatorzy Metal Doctrine Festival planowali powrócić w 2018 roku z drugą edycją tej heavymetalowej imprezy w Piekarach Śląskich. Wystąpić mieli tacy artyści, jak Kat & Roman Kostrzewski, Det Gamle Besatt, Krusher, Lęk, Mentor, Prosecutor, Witchfuck i Witchmaster.

Szczególnie występ tego pierwszego zespołu wzbudził duże kontrowersje. Do prezydent Piekar Śląskich, Sławy Umińskiej-Duraj list otwarty wystosowali miejscowi duchowni katoliccy. Stanowczo sprzeciwiali się organizacji imprezy, na której wystąpić mieli wykonawcy o, ich zdaniem, antychrześcijańskim i satanistycznym przekazie. Księża twierdzili także, że zorganizowanie metalowego koncertu na Kopcu Wolności będzie profanacją miejsca, w którym odbywają się msze polowe.

Metal Doctrine Festival odwołane - dlaczego?

Krytycznie wobec listu otwartego wypowiedzieli się zarówno pani prezydent, jak i Roman Kostrzewski, który wystosował do duchownych własny list. Organizatorzy Metal Doctrine Festival przyznali jednak, że spotkali się z licznymi naciskami, a nawet agresją ze strony przeciwników metalowej imprezy w Piekarach. W oświadczeniu na Facebooku ogłosili, że wycofują się z organizacji wydarzenia w tym roku i być może postarają się przenieść festiwal do innej lokalizacji. Niestety, to również się nie udało:

Niestety, ponowne powołanie do życia w ciągu miesiąca czegoś, co pierwotnie zajęło nam bez mała pół roku, okazało się być a wykonalne- skompletowanie lineupu, dogranie terminów zespołów, pomocy technicznej, sponsorów, oraz całego zaplecza organizacyjnego to logistyczne wyzwanie, któremu nie udało nam się podołać w tak krótkim czasie.

Organizatorzy nie omieszkali napisać kilku słów o politykach PiS, którzy według nich przyczynili się do takiego obrotu spraw:

Oczywiście nie odbyło się też bez jawnej niechęci ze strony polityków PiS. Jeden z nich, na swoim publicznym profilu fb, napisał „Ufam, że prezydent Damian Bartyla nie podda się lewicowej presji i nie wyda zgody na organizację w Bytomiu festiwalu Metal Doctrine”. Gratulujemy temu panu oderwania od rzeczywistości. Jest to typowa retoryka tej partii.

Poniżej możecie się zapoznać z oświadczeniem organizatorów w całości:

ośiwadczenie Fot. foto: facebook.com/Metal-Doctrine-Festival-826154144212968
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.