Metal ponownie pojawi się na Eurowizji? Norweski wokalista wziął udział w rywalizacji

18.02.2021 11:31
Eurowizja Fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Jorn Lande wokalista metalowej grupy Masterplan chce spróbować swoich sił na Eurowizji. Muzyk ma szansę powtórzyć sukces Lordi?

Muzyka metalowa poza małymi wyjątkami nie lubi się z mainstreamem. Ciężkie brzmienia rzadko zwyciężają w konkursach czy zestawieniach, w których pojawiają się także inne, bardziej przystępne dla masowego odbiorcy gatunki. Wyjątkiem nie jest Konkurs Piosenki Eurowizji, gdzie reprezentanci metalu występują bardzo sporadycznie.

W tym miejscu pewnie każdy fan metalu przypomniał sobie o grupie Lordi. Fiński zespół reprezentował swój kraj na 51. edycji konkursu i udało mu się zwyciężyć plebiscyt. Muzycy wykonali wówczas hit "Hard Rock Hallelujah" w pełnej, dla wielu przerażającej charakteryzacji.

Metal na Eurowizji 2021. Jorn Lande wziął udział w eliminacjach

Sukces zespołu chciałby najwyraźniej powtórzyć kolejny metalowiec. W Norwegii odbyły się już półfinały do Eurowizji 2021. W walce o finał weźmie udział dwunastu wykonawców, wśród nich pojawił się Jorn Lande.

Polecamy

Lande to wokalista metalowy znany przede wszystkim z działalności w grupie heavymetalowej Masterplan. Muzyk udziela się także w formacji Avantasia oraz koncertuje ze swoim solowym projektem - Jorn.

Jorn Lande zgłosił się do konkursu z utworem "Faith Bloody Faith", którego możecie posłuchać poniżej:

Finalistów rywalizacji poznamy już 20 lutego 2021 roku.

Polecamy
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.