Metallica, Dave Grohl i inni na koncercie w hołdzie dla Chrisa Cornella [WIDEO]

Joanna Chojnacka
17.01.2019 13:40
Metallica, Dave Grohl i inni na koncercie w hołdzie dla Chrisa Cornella [WIDEO] Fot. kadr z wideo/Soundgarden_er 81

W Los Angeles odbył się specjalny koncert poświęcony Chrisowi Cornellowi. Na "I Am The Highway" pojawiły się największe rockowe gwiazdy i przyjaciele muzyka.

Muzyk Chris Cornell zmarł 17 maja 2017 roku w Detroit. Przyczyna śmierci artysty na początku nie była znana, jednak wkrótce okazało się, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Zarówno muzycy z jego otoczenia jak i rodzina i przyjaciele nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Wdowa po muzyku Vicky Cornell uznała, że gdyby jej mąż był poczytalny, nigdy nie podjąłby takiej decyzji. I choć od tragedii minęło już 1,5 roku, nadal toczą się spekulacje, kto mógł przyczynić się do tragedii. 

Metallica, Dave Grohl w hołdzie dla Chrisa Cornella

Zaprzyjaźnieni z Chrisem Cornellem artyści zapowiedzieli specjalny koncert, podczas którego chcieli oddać mu hołd. „I Am The Highway: A Tribute To Chris Cornell” odbył się w hali The Forum w Los Angeles 16 stycznia 2019 roku. Wśród gwiazd, które pojawiły się na imprezie była między innymi Metallica. Grupa wykonała między innymi hit "Master Of Puppets" oraz cover Soundgarden "All Your Lies".

Basista Metalliki, Robert Trujillo pojawił się na scenie także w gronie innych muzyków. Wraz z Davem Grohlem dołączył do Audioslave, Brada Wilka i Toma Morello, aby wykonać utwór "Show Me How To Live". 

Na scenie podczas koncertu pojawili się także członkowie Soundgarden, Temple Of The Dog, Pearl Jam, Jane's Addiction, Melvins, Queens Of The Stone Age czy Black Sabbath. Swojego wzruszenia nie ukrywała żona Chrisa Cornella, Vicky, która pojawiła się na imprezie i podziękowała wszystkim jej uczestnikom:

To dla mnie bardzo ważne, wieczór naszych najbliższych przyjaciół i rodziny dzielony z fanami Chrisa, którzy tak bardzo go kochali. To wydarzenie pokazuje jego wkład w historię muzyki.

Chris Byłby bardzo dumny. On żyje dalej w swojej nieśmiertelnej muzyce, która jest dzisiaj bardziej żywa niż kiedykolwiek.

Impreza zarobiła około milliona dolarów. Cały dochód z wydarzenia trafił na konto fundacji The Epidermolysis Bullosa Medical Research Foundation

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.